Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Za nami pierwsze półrocze 2018 roku, a więc i połowa sezonu biegów z przeszkodami w Polsce. W sposób umowny okres ten zamknęły Mistrzostwa Europy OCR, które wprawdzie odbyły się w Danii, ale były największym świętem polskiego OCR-u. Czas podsumować ten okres.

 

I Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych ORŁY OCR 2017

Zorganizowana przez Stowarzyszenie OCR Polska gala była nie tylko doskonałą okazją do integracji pasjonatów biegów z przeszkodami, ale też do podsumowania udanego 2017 roku. Za najlepszą zawodniczkę OCR roku 2017 uznano Małgorzatę Daszkiewicz, najlepszym zawodnikiem został Dawid Hajnos, najlepszą drużyną xRunners, najlepszym biegiem Barbarian Race, a statuetkę dla największego organizatora biegów z przeszkodami otrzymał Runmageddon.

 

Zimowy Runmageddon w Ełku

Zimowy Runmangeddon w Ełku to była prawdziwie hardcorowa impreza. Tuż przed startem fali Elite termometr pokazywał nawet -17 stopni Celsjusza. Bieg w tak niskiej temperaturze to było dodatkowe wyzwanie.

Zimowy Runmageddon REKRUT Ełk – 25.02.2018

Zimowy Runmageddon HARDCORE Ełk – 24.02.2018

 

Adrenaline Rush zachwyca

Organizowany w Radotkach k. Płocka bieg Adrenaline Rush zachwycił niemal wszystkich profesjonalną organizacją, przygotowanymi przeszkodami, a także maksymalnym wykorzystaniem terenu. Adrenalina na stałe zagościła w biegowych kalendarzach wielu zawodników.

Adrenaline Rush: jeden z lepszych biegów OCR w Polsce

Adrenalina ponownie zachwyca, Raptor z niewykorzystanym potencjałem

 

Barbarzyńcy ruszyli w Polskę

Barbarian Race opuścił swój matecznik na południu Polski i w kwietniu zorganizował bieg w Wieliszewie niedaleko Warszawy. Świetna decyzja. To duży krok w rozwoju tego biegu. Nie jedyny. We wrześniu barbarzyńcy zawitają do Zielonej Góry. My natomiast czekamy na podbój Pomorza.

Barbarzyńcy rywalizowali w Wieliszewie

Barbarian Race REBELIA Wieliszewo 14.04.2018 (wideo)

 

Shardana World Team Challenge 2018

W kwietniu polska drużyna w składzie Małgorzata Daszkiewicz, Jagoda Szwarc, Dawid Hajnos i Mateusz Karczmarski zwyciężyła we Włoszech w drużynowym biegu z przeszkodami Shardana World Team Challenge 2018. To pokazało, że szybki rozwój biegów OCR w Polsce, idzie w parze z coraz wyższym poziomem sportowym zawodników. Mieliśmy się przekonać o tym trzy miesiące później.

Polska drużyna OCR triumfuje w Shardana Challenge 2018

 

Ultra w Myślenicach

Runmageddon Ultra czyli bieg z przeszkodami na maratońskim dystansie stanowił  ukoronowaniem całego myślenickiego festiwalu Runmageddonu. Było to też największe przeszkodowe wyzwanie w Polsce.

Wyniki Runmageddon REKRUT, ULTRA i HARDCORE w Myślenicach

Runmageddon Ultra Myślenice 2018 w liczbach

 

Rekordowy Runmageddon w Modlinie

Tak dużego biegu z przeszkodami (a właściwie wydarzenie) jeszcze nie było. Runmageddon na terenie Twierdzy Modlin zgromadził blisko 10 tys. uczestników. To mówi samo za siebie.

Runmageddon. The show must go on

 

Odwołany Spartan Race we Wrocławiu

Spartan Race, największa na świecie cykl biegów z przeszkodami, nie wytrzymuje konkurencji na polskim rynku. Zaplanowany na październik bieg we Wrocławiu został odwołany. Nie pierwszy to taki przypadek. Rok temu z kalendarza wypadł Poznań. W przypadku Spartana szwankuje organizacja. Wiele do życzenia pozostawia wybór terminów, lokalizacji, a przede wszystkim komunikacja z uczestnikami.

5 biegów, które pozwolą Ci zapomnieć o odwołanym Spartanie we Wrocławiu

 

Hunt Run święci triumfy z Kotelnicy Białczańskiej

Hunt Run, jeden z najstarszych biegów z przeszkodami w Polsce, w tym roku przeniósł się z Bałtowa w województwie świętokrzyskim do Kotelnicy Białczańskiej. Ta wymuszona przeprowadzka nie tylko mu nie zaszkodziła, ale wręcz wyszła na dobre. Frekwencja na biegu prawie się podwoiła w stosunku do roku ubiegłego. Adam Sułowski z ekipą pokazali, że wiedzą jak przygotować duży bieg. Ten sukces sprawił, że we wrześniu zostanie zorganizowana dogrywka, czyli Hunt Run Camp.

 

Mistrzostwa Europy OCR

Polacy przywieźli z tegorocznych Mistrzostw Europy OCR w Danii aż 11 medali. W tym 3 złote. To plasuje ich na 2. miejscu w Europie. Więcej medali zdobyli Holendrzy (15), a za Polakami znaleźli się Szwedzi (7). Niestety zabrakło medalu w najważniejszej kategorii Elite na krótkim i standardowym dystansie. Wierzymy jednak, że ta sztuka uda się za rok, podczas Mistrzostw Europy w Gdyni.

Polacy drugą ekipą w Europie, za rok Mistrzostwa Europy OCR w Polsce

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany