Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Polska drużyna w składzie Małgorzata Daszkiewicz, Jagoda Szwarc, Dawid Hajnos i Mateusz Karczmarski zwyciężyła we Włoszech w drużynowym biegu z przeszkodami Shardana World Team Challenge 2018.

W Shardana Challenge 2018 wystartowało 13 czteroosobowych drużyn narodowych oraz drużyny Team OCR Heroes i M.I.T. Tough Team. Ten drużynowy bieg z przeszkodami, w którym bardzo ważna była współpraca pomiędzy zawodnikami, został rozegrany na plaży niedaleko Olbii, na włoskiej wyspie Sardynia. Zawodnicy mieli do pokonania około 10 km (chociaż organizatorzy zapowiadali, że będzie to 15 km) i kilkanaście przeszkód. Najszybciej uczynili to Polacy w składzie Małgorzata Daszkiewicz, Jagoda Szwarc, Dawid Hajnos i Mateusz Karczmarski. Zabrało to im 1 godzinę i 15 minut.

Polacy wyprzedzili Duńczyków i Słowaków. Dopiero na 5. miejscu znaleźli się Czesi (Zuzana Kocumová, Petra Veselá, Tomáš Tvrdík i Tomáš Satinský), którzy obecnie uważani są za jednych z najmocniejszych w biegach OCR, a po zeszłorocznym zwycięstwie w sposób oczywisty byli faworytami tej imprezy. Zresztą w tym roku na podium nie staną nikt z pierwszej trójki z 2017 roku. Włosi zajęli 6. miejsce (3. w 2017), a Francuzi dopiero 13. miejsce (2. w 2017).

Nagrodą dla polskiej drużyny, skompletowanej przez OCR Polska, oprócz oczywistej satysfakcji ze zwycięstwa, był też czek na sumę 2000 euro. Łączna pula nagród wyniosła zaś 3500 euro.

Fot. FB OCR Polska

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany