Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan Race nie wytrzymuje konkurencji na rynku biegów z przeszkodami w Polsce. Ofiarą padła, planowana na koniec października, impreza we Wrocławiu. Szkoda zwłaszcza dystansu BEAST. Prezentujemy 5 propozycji biegów, które pozwolą zapomnieć o tym wydarzeniu.

Wrocławska edycja Spartana zaplanowana była na ostatni weekend października. Biegi miały odbyć się na dystansach SPRINT (5 km i 20 przeszkód), SUPER (13 km i 25 przeszkód) i właśnie BEAST (20 km i 30 przeszkód). Ten ostatni jest najtrudniejszym i najrzadziej organizowany, jeżeli chodzi o podstawowe dystanse Spartana. Dlatego tak go szkoda. Wyszukaliśmy dla Was 5 alternatywnych biegów, które pozwolą się sprawdzić na podobnym dystansie.

 

Spartan Race BEAST Miszkolc 13.10.2018

Wiadomo, klina klinem. Jeżeli jeszcze ostatecznie nie przekreśliliście Spartana po odwołanym Wrocławiu (a wcześniej Poznaniu), albo po prostu chcecie zdobyć Trifectę, to w podobnym terminie możecie pobiec Beasta w Miszkolcu na Węgrzech. Dla zawodników to bieg obowiązkowy w Serii Regionalnej CEU 2018.

Beast w Miszkolcu to nie jedyny Beast w kalendarzu Spartan w tej części Europy. Już 14 lipca podobne zawody odbędą się w Kubinska Hola na Słowacji. Za miesiąc (5 sierpnia) będzie można się pościgać w Poiana Brasov (odpowiednik naszego Zakopanego) w Rumunii. Natomiast 22 września zawody zawitają do miejscowości Lipno na południu Czech.

 

Górski Runmageddon HARDCORE Kocierz 21.10.2018

Runmageddonowym odpowiednikiem Beasta jest bieg na dystansie Hardcore. Nominalnie to 21 km i 70 przeszkód. Ostatni w tym roku Hardcore odbędzie się 21 października w miejscowości Kocierz w gminie Andrychów. To 30 km od Bielsko-Białej i 75 km od Krakowa. Jako, że będzie to Górski Runmageddon, więc będzie ciężko. Lub jak kto woli, wymagająco.

 

Survival Race ANIMAL Wrocław 01.09.2018

Umarł Wrocław, niech żyje Wrocław! To propozycja zwłaszcza dla biegaczy z tego miasta i okolic. Nie trzeba nigdzie się ruszać, żeby zmierzyć się z dystansem ponad 20 km w biegu z przeszkodami. Wystarczy 1 września, a więc w ostatni weekend wakacji, zapisać się na Survival Race na dystansie ANIMAL. To 24 km biegu i 100 przeszkód.

 

9. Bieg Morskiego Komandosa HARD Gdynia 25.08.2018

Historia Biegu Morskiego Komandosa sięga roku 2010, czyli czasów, gdy jeszcze nie było Spartana i Runmageddonu. Jego 9. edycja odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Gdyni. Bieg ma kilka formuł: Hard, Hard Historyczny, Sprint, Sprint Historyczny i Rekrut. To bieg o charakterze militarno-przeszkodowym. W polecanej przez nas formule HARD, dystans 21 km pokonuje się w obowiązkowym pełnym umundurowaniu polowym z plecakiem, i atrapą AKM-47. Przeszkody też są. Wspomnienia po biegu na długo zostają w pamięci.

 

8. Bieg Tygrysa CROSS POLIGONOWY (21 km; przełajowy) 18.08.2018

Bieg Tygrysa to seria biegów o charakterze militarno-przeszkodowym organizowanych w Orzyszu. Jego 8. edycja odbędzie się 18 sierpnia. Polecamy CROSS POLIGONOWY. To bieg na dystansie 21 km z przeszkodami naturalnymi. Jest to bieg indywidulany. Nie ma też wymogu jeżeli chodzi o ubiór. Z zapisami trzeba się spieszyć, bo limit to zaledwie 200 osób.

Jeżeli ktoś potrzebuje większego wyzwania, to może spróbować swych sił podczas tzw. MAŁEJ BECZKI. To bieg indywidualny na dystansie 30 km z około setką przeszkód naturalnych i sztucznych. Wymogiem są jednak buty i spodnie typu wojskowego. Limit to 100 osób.

Fot. (3) Survival Race/Artur Bartkowiak; (4) projection/BMK

Jedna odpowiedź

  1. Dariusz

    akurat Cross Poligonowy w Biegu Tygrysa bardziej przypomina zwykły półmaraton, aniżeli bieg z przeszkodami. W Orzyszu wyzwaniem są Beczki.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany