Z Piotrem Jastrzębskim rozmawiamy o zbliżającej się dużymi krokami tegorocznej edycji Śląskiej Ligi OCR. Rozmawiamy o formułach biegów, przeszkodach na trasie i nagrodach.

eXtremalny.PL: Czym jest Śląska Liga OCR 2023?

Piotr Jastrzębski: Śląska Liga OCR to cykl trzech eventów przeszkodowych organizowanych przez nas w październiku. Do wyboru są biegi na dystansach 1 km, 2 km i 3 km. Jest to rywalizacja dla wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności. Taki cel nam przyświecał organizując Śląską Ligę OCR – chcemy promować sporty przeszkodowe. Dlatego mamy różne formuły i dystanse, które dostosowane są do różnych kategorii wiekowych i poziomów zaawansowania. Nasza formuła FUN jest idealna dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z biegami przeszkodowymi (OCR).

Jakie są główne formuły i dystanse, które są dostępne podczas Śląskiej Ligi OCR?

Liga oferuje trzy formuły: KIDS, JUNIOR i DOROŚLI. Na dzieci do 8 roku życia czeka dystans 1 km, młodzi przeszkodowcy w wieku 8-15 lat będą mieli do pokonania 2 km, a na wszystkich powyżej 16 roku życia czeka dystans 3 km.

Jakiego rodzaju przeszkód i konstrukcji można oczekiwać na Lidze?

Podczas weekendu poprzedzającego pierwszą edycję Śląskiej Ligi OCR 2023 byliśmy na Mistrzostwach Polski OCR 2023 w Stalowej Woli, gdzie postawiliśmy aż 21 naszych różnych przeszkód. Wszystkie te “zabawki” pojawią się na zawodach ligowych. Sądzę, że jeżeli chodzi o przeszkody to każdy startujący będzie w pełni usatysfakcjonowany. Dotyczy to też młodszych OCR-owców. Rywalizacji dzieci i młodzieży będzie na najwyższym OCR-owym poziomie. Chcemy, aby trasy dzieci i dorosłych się przeplatały ze sobą, a większość przeszkód była wspólna. Pozwalają na to zróżnicowane przeszkody, które posiadamy. A całość uzupełnimy konstrukcjami z rusztowań. Na każdej edycji będzie więc około 20-25 przeszkód.

Jakie nagrody i wyróżnienia są przyznawane uczestnikom Ligi?

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale z każdego biegu ligowego. Po każdej edycji będą przyznawane statuetki. Nagrody dla najszybszych będą jednak skumulowane na sam koniec. Pula nagród na dorosłych wynosi 5000 zł. Dla dzieci z kolei mamy przewidziane nagrody rzeczowe – szczegóły pojawią się pewnie na dniach.

Na koniec powiedz, jak można się zapisać na Śląską Ligę OCR?

Bardzo prosto. Zapisy są elektroniczne. Wystarczy odwiedzić stronę internetową z zapisów dla poszczególnych edycji.

Dziękuję za rozmowę.