Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Przejrzeliśmy kalendarz ogłoszonych biegów z przeszkodami i wybraliśmy dla Was 12 biegów z przeszkodami na (prawie) każdy miesiąc 2020 roku. 

Ogłoszony kalendarz biegów z przeszkodami (ekstremalnych) na rok 2020 nie jest jeszcze kompletny, ale już jest na tyle bogaty, żeby pokusiliśmy się o zaproponowanie dwunastu atrakcyjnych biegowych propozycji. Po jednym biegu z przeszkodami na dany miesiąc. Nie do końca to się udało. Ponadto na 2 biegi trzeba będzie wybrać się poza granice Polski. Zresztą, zerknijcie sami na poniższe zestawienie.

 

STYCZEŃ – Spartan Bańska Bystrzyca

Zaczynamy dość nietypowo, bo od Spartana… na Słowacji. A to dlatego, że w styczniu w Polsce biegów z przeszkodami jest jak na lekarstwo. Mamy jedynie Masakratora w Krakowie oraz zawody rozgrywane w ramach Śląskiej Ligi OCR i Ligi Ocrowej Warszawy. Przede wszystkim jednak dlatego, że obserwując warunki pogodowe, jest niewielka szansa na to, że w tym roku gdziekolwiek w Polsce uda się zaliczyć bieg z przeszkodami w śniegu. Na Słowacji jest na to duża szansa. I warto to przeżyć. Dodatkową atrakcją miało być spotkanie na trasie samego Joe De Seny, ale po odwołaniu uroczystej Gali, która miała się tam odbyć, to chyba już nieaktualne.

Nazwa: Spartan SPRINT Bańska Bystrzyca

Data: 18.01.2020

Dystans: 5 km + 20 przeszkód

 

LUTY – Zimowy Runmageddon Warszawa

Będzie to pierwszy Runmageddon w sezonie 2020. Tradycyjnie start sezonu zostanie zainaugurowany w Warszawie. Konkretna lokalizacja nie została jeszcze podana. Stawiamy jednak na Modlin. Do wyboru będą 3 dorosłe formuły (Intro, Rekrut, Hardcore) plus Kids i Junior. Termin biegu sprawia, że podobnie jak w 2019 roku, raczej to będzie wiosenny niż zimowy Runmageddon. Dlatego może warto podnieść sobie poprzeczkę i na „dzień dobry” wystartować w formule Hardcore? To 21 km i 70 przeszkód.

Nazwa: Zimowy Runmageddon HARDCORE Warszawa

Data: 29.02-01.03.2020

Formuła: Intro, Rekrut, Hardcore, Kids, Junior

 

MARZEC – Gorący Potok Challenge

To nowość na przeszkodowej mapie Polski. Termy Gorący Potok z podhalańskich Szaflar, będące sponsorem tytularnym znanej drużyny Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team, zdecydowały się zorganizować zawody u siebie. Może być ciekawie. Szczególnie, że w pakiecie każdy zawodnik otrzymuje całodzienny pobyt na termach, a po zawodach zaplanowane jest after party z góralską muzyką.

Nazwa: Gorący Potok Challenge Szaflary

Data: 07.03.2020

Dystans: ???

 

KWIECIEŃ – Masakrator Rybnik

To 1 z 3 biegów rozgrywanych w ramach turnieju TRIADA OCR, na który oprócz Masakratora składają się jeszcze biegi organizowane przez Armagedon Active i Vikings Run. W efekcie powstanie punktowana liga OCR, a uczestnicy wszystkich trzech biegów, oprócz medali różnych medali z tych biegów, otrzymają także pamiątkowe trofeum.

Nazwa: Masakrator Rybnik

Data: 19.04.2020

Dystans: 10 km + 30 przeszkód

 

MAJ – Barbarian Race Wisła

Barbarian Race rozpocznie sezon w długi majowy weekend w Dąbrowie Górniczej, wcześniej jeszcze organizując 1 lutego Zimowy Brenna Challenge, ale naszym zdaniem przede wszystkim należy wybrać się na Barbarian Race w Wiśle. Do wyboru będzie 13-kilometrowa formuła Race, naszpikowana trudnymi przeszkodami, które może spotkać tylko na tym biegu, a także dedykowana początkującym formuła Opener, bieg na skocznię – Barbarian Hill (będą to jednocześnie Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię) i Barbarian Kids. Podejrzewamy, że Barbarian w Wiśle będzie biegiem w ramach ligi OCR, więc tradycyjnie pojawi się tam czołówka polskich przeszkodowców.

Nazwa: Barbarian RACE Wisła

Data: 23-24.05.2020

Formuły: Opener, Race, Hill, Kids

 

CZERWIEC – Runaway Pępowo

Runaway skradł serca biegaczy przeszkodowych w Polsce. Skradł je organizacją, przeszkodami i wsłuchiwaniem się w głosy zawodników. Dlatego bieg ten powinien na stałe zagościć w biegowym kalendarzu. W Pępowie dostępnych będzie aż 5 różnych formuł: Elite, Open, For Fun, Junior i debiutująca formuła Turbo.

Nazwa: Runaway Pępowo

Data: 27-28.06.2020

Formuła: Elite, Open, For Fun, Junior, Turbo

 

LIPIEC – Górski Runmageddon Gladiator Race Liberec

Runmageddon Ultra to bieg z przeszkodami na dystansie maratońskim. Do pokonania jest 42 km i 140 przeszkód. To już nie przelewki. To prawdziwe wyzwanie. W tym roku formuła Ultra zostanie rozegrana w czeskim Libercu. Liczymy, że jedną z przeszkód będzie podbieg pod tamtejszą skocznię narciarską. Będzie ogień.

Nazwa: Runmageddon ULTRA Liberec

Data: 24-26.07.2020

Dystans: 42 km + 140 przeszkód

 

SIERPIEŃ – Spartan, Hunt Run, a może BMK?

W sierpniu nie daliśmy rady wybrać jednego biegu. Polecamy więc trzy, które różnią się nie tylko nazwą i dystansem, ale przede wszystkim swoim charakterem. I to pomimo, że Spartan i Hunt Run będą organizowane w Białce Tatrzańskiej, więc w jakimś tam stopniu trasy obu zawodów będą się pokrywać. Odmienne są jednak charaktery obu tych wydarzeń. Spartan to typowe zawody sportowe, podczas której spotkacie dużo zawodników z zagranicy. Hunt Run ma bardziej zabawowy i imprezowy charakter, gdzie sport połączony jest z koncertem. No, a Bieg Morskiego Komandosa? To już zupełnie inna bajka. Bieg militarny z przeszkodami. Trasę przemierza się w umundurowaniu i z atrapą AKM-47 lub moździerza (oprócz formuły SPRINT).

Nazwa: Spartan Race BEAST Białka Tatrzańska

Data: 8-9.08.2020

Dystans: 21 km + 30 przeszkód

Nazwa: Hunt Run HARDY DZIK Białka Tatrzańska

Data: 20-23.08.2020

Dystans: 10 km + 25 przeszkód

Nazwa: Bieg Morskiego Komandosa HARD Gdynia

Data: 29-30.08.2020

Dystans: 23 km

 

WRZESIEŃ – ???

Biegowy kalendarz na wrzesień nie jest jeszcze kompletny, podobnie jak na 3 następne miesiące, nie jest jeszcze kompletny. Dlatego z propozycjami na ten miesiąc jeszcze trochę się wstrzymamy. A może Wy macie jakieś propozycje? Napiszcie w komentarzach pod tym artykułem.

 

PAŹDZIERNIK – Bieg Hutnika Warszawa

Bieg Hutnika rozgrywany jest w Warszawie na terenie Huty ArcelorMittal, przez co ma dość industrialny charakter. I dlatego warto włączyć go do swojego kalendarza.

Nazwa: Bieg Hutnika Warszawa

Data: 11.10.2020

Dystans: około 6 km

 

LISTOPAD – Biegun Gdynia

Biegun to największy bieg z przeszkodami rozgrywany na północy Polski, który dodatkowo ma wyjątkową formułę. Zawodnicy rywalizują na pętli o długości około 2,7 km z 30 przeszkodami i to od nich samych zależy, ile razy pokonają tę przeszkodową pętlę. Areną zmagań są Kolibki Adventure Park Gdynia.

Nazwa: Biegun “Wielkie Wygwizdowo” Gdynia

Data: 07.11.2020

Dystans: pętla 2,7 km

 

GRUDZIEŃ – ???

W grudniu większość biegaczy ma roztrenowanie i w zasadzie biegi z przeszkodami nie są już organizowane. Spragnieni wyzwań przeszkodowcy mogą natomiast spróbować swych sił w zawodach indoorowych, które coraz częściej pojawiają się na sportowej mapie Polski.

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany