Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Termy Gorący Potok z podhalańskich Szaflar (niedaleko Nowego Targu), bardzo wyraźnie zaznaczają swoją obecność w świecie biegów z przeszkodami, poprzez wspieranie znanej wszystkim drużyny Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team. Teraz Gorący Potok robi kolejny krok w świat OCR i organizuje przeszkodowe zawody u siebie.

Zacznijmy od tego co najważniejsze: Gorący Potok Challenge odbędzie się 7 marca 2020 roku w Szaflarach. Bieg będzie prowadził wzdłuż linii brzegowej Białego Dunajca, a także – uwaga – przez teren term (!). Czyli może być dość ciekawie. A na pewno, będzie bardzo oryginalnie. Możemy przypuszczać, że jeśli będą przeszkody wodne, to przyjemnie cieplutkie. W każdym razie w FAQ jest sugestywna informacja, że: “Organizator nie przewiduje o tej porze roku wątpliwych atrakcji takich jak: tarzanie się w błocie, pływanie w przerębli, przeszkód nie do pokonania samemu”. Góralski konkret.

Bieg wyróżnia się nie tylko przebiegiem trasy, ale także nagrodami.

Nagrodzone będą oczywiście trzy najlepsze kobiety i trzej najlepsi mężczyźni – odpowiednio będzie to 1000, 600 i 300 złotych. Ale to nie wszystko! Miejsca od 4 – 10 otrzymają pakiety od sponsorów, a nagrody dostaną też osoby na miejscach 20, 30, 40 i 50. Trzeba przyznać, że interesujące rozwiązanie. W każdym razie trzeba się cieszyć, że pojawia się polski bieg, który tak śmiało rzuca rękawicę innym odnośnie nagród.

Pakiet startowy jest również w naszej ocenie nadzwyczaj zacny. Przede wszystkim w pakiecie każdy zawodnik otrzymuje całodzienny pobyt na termach! Nie będzie to jednak tylko pluskanie się w ciepłych wodach. Przewidziano bowiem after party z góralską (i nie tylko) muzyką, ale także konkursy, pokaz zimnych ogni i pokaz laserowy.

Warto dodać, że jak wynika z naszych tajnych źródeł na after party szykuje się silna grupa Podhalańskich Dzików w mocno imprezowej formie. Będzie się można przekonać, czy legendy o ich wyczynach nie są przesadzone…

Oprócz tego w pakiecie będzie oczywiście medal, koszulka, darmowe zdjęcia, ale także catering regeneracyjny. Innymi słowy: na bogato.

Starty przewidziano w 30-osobowych falach co 15 minut, zatem nie powinno być zatorów na przeszkodach. Poza tym będzie wszystko, czego możecie oczekiwać od biegu z przeszkodami, a więc pomiar czasu i przeszkody. Wiadomo, że przeszkody dostarczy OSPRO. Z pewnością będzie więc atrakcyjnie (pod względem sportowym) i profesjonalnie.

Warto zwrócić uwagę, że za niepokonane przeszkody kara to 40 burpees, ale jak wynika z Regulaminu do ostatecznej klasyfikacji brany będzie pod uwagę nie tylko czas pokonywania trasy, ale także zaliczenie wszystkich przeszkód i punktów kontrolnych. Warto mieć to na uwadze walcząc o nagrody.

Cena za bieg, jak na polskie standardy, bardzo atrakcyjna. Mianowicie do 31 grudnia 2019 roku: 160 zł, do 4 lutego 2020 roku: 175 zł, a w dniu zawodów: 200 złotych.

Natomiast w Dzień Kobiet Gorący Potok przygotował coś innego: Bieg z Babą. Od razu trzeba zaznaczyć, że niekoniecznie swoją. Zawody odbędą się 8 marca o godz. 16:00. Udział w nich jest bezpłatny. Dystans to „niecały kilometr” i oczywiście panowie dźwigają przedstawicielkę płci pięknej pokonując przy tym przeszkody terenowe i wodne (przypominamy, że będą to ciepłe wody termalne). Organizatorzy zaznaczają, że konieczne są zabezpieczenia jak kask, ochraniacze i… odwaga.

Więcej informacji o Gorący Potok Challenge i Biegu z Babą na stronie: goracypotok.pl/challenge, tam między innymi możecie się dowiedzieć o tym jak na termy mogą wejść Wasi kibice.

My też już wkrótce będziemy mieli do rozlosowania dla Was jeden pakiet startowy i całodzienne wejściówki na Gorący Potok. Zaglądajcie więc na fanpejdż eXtremalny.PL i wypartujcie gorącego konkursu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany