Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa. Dotykają one również szeroko rozumianego amatorskiego sportu.  Policja zapowiada „zero tolerancji.”

Nowe obostrzenia obowiązywać będą w Polsce od 20 marca do 9 kwietnia. Dotykają one wszystkich aspektów życia. W tym amatorskiego sportu. “Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem staniu epidemii” wprowadza w całej Polsce m.in. zakaz:

  • działalności siłowni, klubów fitness, basenów i aquaparków, z wyłączeniem tych na potrzeby kadry związków sportowych lub prowadzących działalność leczniczą;
  • prowadzenia działalności związanej z poprawą kondycji fizycznej;

  • prowadzenia działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego, za wyjątkiem sportu zawodowego (ale bez publiczności).

Rozporządzenie wprowadza nakaz zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa m.in. “w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, na terenie (…) bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych”.

Policja zapowiada zdecydowane reagowanie na wszystkie przypadki łamanie wprowadzonych zakazów. Taka zapowiedź padła z ust nadkomisarza Sylwestra Marczaka, rzecznik Komendy Stołecznej Policji:

Każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużania czasu pandemii. Zasada, którą będziemy się kierować to zasada “zero tolerancji”, spotkać nas będzie można m.in. w miejscach gromadzenia się osób oraz środkach komunikacji publicznej i obiektach handlowych.

Marczak poinformował, że w weekend na ulicach Warszawy pojawią się liczne patrole, których głównym celem będzie zdecydowana reakcja na wykroczenia dotyczące obostrzeń.

Pełną treść rozporządzenia można znaleźć tu.

Fot. Pexels

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany