Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Trzeba przyznać to otwarcie – mamy zimę. A jak jest zima, to poza tym, że musi być zimno i mokro, w świecie OCR trwa okres biegowej posuchy. Roztrenowanie, roztrenowaniem, międzysezonowe budowanie formy w toku, ale gdzieś by się postartowało i polatało po przeszkodach. A kalendarz niemal całkowicie pusty. I tu pojawia się LIGA OCROWEJ WARSZAWY.

Naprzeciw oczekiwaniom mazowieckiej społeczności OCR-owych biegaczy wychodzi nowa inicjatywa – LIGA OCROWEJ WARSZAWY (LOW). Będzie to cykl kameralnych (limit uczestników to 40 osób), indoorowych zawodów na specjalnie utworzonych torach z przeszkodami o zróżnicowanym stopniu trudności. Zawody skierowane będą nie tylko do elitarnych wyjadaczy, ale też do ludzi na każdym poziomie zaawansowania. W tym również dla początkujących.

W trakcie trwania każdych zawodów zmierzyć będzie się można z trzema torami:

 • Beginners – gdzie wykazać trzeba będzie się siłą, wolą walki oraz odpowiednim zmysłem równowagi;
 • Open – tutaj ważna będzie siła chwytu oraz wytrzymałość mięśni
 • Elite – tor przeznaczony dla najlepszych zawodników, gdzie najbardziej punktowane będą technika oraz szybkość.

Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu i móc rywalizować na trudniejszym torze, najpierw trzeba ten wcześniejszy ukończyć w odpowiednim czasie. Każdy z etapów posiadać będzie też własną punktację. Oznacza to, że im więcej etapów uda się zaliczyć, tym więcej punktów uda się zdobyć.

Działać będzie schemat: tor Beginners – 40 osób startujących, 20 najszybszych przechodzi do następnego etapu (toru), a z pozostałych zostanie wyłonione 3 pierwsze miejsca w kategorii Beginners. Tor Open – 20 osób startujących, które wcześniej uzyskały kwalifikacje. Z tej grupy 10 najszybszych przechodzi do finałowego etapu, a z pozostałych zostanie wyłonione 3 pierwsze miejsca w kategorii Open. I wreszcie Tor Elite – z 10 startujących zawodników zostanie wyłoniona najlepsza trójka mężczyzn i kobiet.

Poza punktami za poszczególne etapy, Liga premiować będzie frekwencję na poszczególnych spotkaniach oraz wyznaczone zadania poboczne, łącznie z zadaniami do domu. Zapowiada się więc ciekawa zabawa na długie zimowe wieczory.

Organizatorzy przewidują nagrody (w tym finansowe) za zwycięstwo całej Ligi oraz na każdej z planowanych imprez. Planowane są minimum jedne zawody w miesiącu. Patronat nad Ligą sprawuje Runmageddon, co gwarantuje uczestnikom wycisk na najwyższym poziomie.

Pierwsze zawody w ramach Ligi Ocerowej Warszawy odbędą się już w sobotę 7 grudnia w Hard Box Otwock.

Informacje o LOW w pigułce:

 • Zawody odbywać będą się minimum raz w miesiącu
 • Najbliższe zawody: 7 grudnia 2019 – Hard Box Otwock
 • Każde z zawodów to trzy tory o zróżnicowanym poziomie trudności
 • Limit uczestników – 40 osób
 • Pakiet startowy – 65 zł (dla serii Elite obowiązuje dopłata 30 zł)
 • Dla zwycięzców serii Elite przewidziana jest nagroda finansowa
 • Na każdych zawodach czekać będzie też nagroda specjalna od Runmageddon
 • Poza zadaniami głównym, na każdych zawodach będą też niespodziankowe zadania poboczne, premiowane dodatkowymi punktami w Lidze.

Aktualne informacje o LOW można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku, a zapisać się na ligę można się klikając na ten link.

(na podstawie materiału prasowego)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany