Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Detronizacji nie było. Czeszka Zuzana Kocumová i Belg Thibault Debusschere, podobnie jak przed rokiem, wygrywają w światowym finale biegów przeszkodowych OCR Series sezonu 2017/2018. Szósty był Grzegorz Szczechla.

W sobotę w Holandii został rozegrany światowy finał cyklu biegów przeszkodowych OCR Series sezonu 2017/2018. Na starcie stanęło 153 zawodników i zawodniczek elite z 21 krajów, którzy rywalizowali o najwyższe laury (i nagrody pieniężne) tej popularnej w Europie serii biegów ekstremalnych. Zawody rozgrywane były na dystansie 19 km z 50 przeszkodami.

Podobnie jak przed rokiem najlepszą wśród kobiet była Czeszka Zuzana Kocumová, wyprzedzając grubo o ponad 4 minuty, inną faworytkę, Lisan De Vries. Na najniższym stopniu podium stanęła Carina Bungard. W tym miejscu warto przypomnieć, że w finale sezonu 2016/2017 na 3. miejscu przybiegła Małgorzata Szaruga.

Wśród mężczyzn, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Belg Thibault Debusschere, zgarniając tym samym nagrodę pieniężną o wartości 2500 EUR. Kolejne miejsca zajęli Thomas Buyle z Belgii i Lluis Barbe Llagostera z Hiszpanii.

W światowym finale OCR Series wystartował również Grzegorz Szczechla. Zajął on w zawodach 6. miejsce, tracąc do zwycięzcy 5 minut i 32 sekundy, a od podium dzieliło go 2 minuty i 36 sekund.

W zawodach wzięła udział także Joanna Żukowska-Kasprzyk. Niestety, mieszkająca w Niemczech Polka, z powodu kontuzji musiała zejść z trasy na 14 km. Szkoda, bo była jedną z faworytek. Na otarcie łez została jej wygrana wśród kobiet w rankingu OCR Series i nagroda w wysokości 500 EUR.

Za niespełna 2 miesiąca wystartuje kolejny sezon OCR Series. 18 sierpnia w duńskiej Kopenhadze zostanie zainaugurowany sezon 2018/2019. Drugi bieg z tego cyklu zaplanowany jest na 2 września w belgijskiej Gandawie (Gent/Ghent), a trzecie zawody (i ostatnie w tym roku) odbędą się 15 września we Frankfurcie w Niemczech.

Fot. OCR Series, FB Zuzana Kocumová, FB Thibault Debusschere

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany