Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

20-letni Clément Gravier wygrał 6. sezon Ninja Warrior France, zostając drugim francuskim zdobywcą tytułu “Wojownika Ninja”. Wspiął się na Górę Midoriamya w nieco ponad 25 sekund, pokonując trzech innych uczestników.

6. sezon Ninja Warrior France wystartował 7 stycznia roku, a zakończył się 11 lutego br. W eliminacjach, z najbardziej znanym na świecie torem przeszkód, zmierzyło się 180 zawodników i zawodniczek. Do finału dostało się 23 z nich. W tym jedna kobieta – Angéline Serre. Z tej grupy bezpośrednio do finału awansowało 7 zawodników, pokonując mierzącą 5,5 metra “Mega ścianę”.

Pierwszy tor finałowy składał się 7 przeszkód. Limit czasu na jego pokonanie wynosił 4 min. i 15 sek. dla mężczyzn i 5 min. i 15 sek. dla kobiet.

Drugi tor finałowy nie był limitowany już czasem i składał się z 8 przeszkód. Do tego etapu awansowało 9 z 23 uczestników. Ukończyło go czterech: Clément Gravier, Iliann Cherif i Michel Lajic oraz pierwszy “Wojownik Ninja” z Francji, Jean Tezenas du Montcel. I to oni zmierzyli się z finałową Górą Midoriyama, która we francuskiej edycji nosi nazwę “Tour des héros”.

W Francji Góra Midoriyama to lina o długości 23-metrów. Limit czasu na wspinaczkę po linie to 32,45 sek. Wyznaczył go Jean Tezenas du Montcel, gdy w 4. sezonie zdobył “Tour des héros” i wygrał program.

W finale 6. sezonu pierwszy z liną zmierzył się Iliann Cherif. Wspiął się na nią w czasie 26,87 sek. i od tego momenty czas pozostałych zawodników był odnoszony do tego nowego limitu. Jean Tezenas du Montcel nie zdołał nacisnąć buzzera przed upływem limitu. Uczynił to Clément Gravier. Zajęło mu to dokładnie 25,16 sek.

Ostatni z liną zmierzył się Michel Lajic. Dla niego nowo wyznaczony limit wynosił właśnie 25,16 sek. Okazał się on jednak zbyt krótki.

Clément Gravier nie tylko przechodzi do historii, jako kolejny na świecie “Wojownik Ninja”, ale również wygrał 100 tys. euro głównej nagrody, zapewniając sobie jeszcze dodatkowe 5 tys. euro nagrody za pokonanie “Mega ściany”.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany