Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Agata Pietroszek i Zbigniew Ziober zostali uznani najlepszymi zawodnikami Spartana z Polski. Oboje zostali zaproszeni na styczniową Galę Spartan CEU na Słowacji, podczas której odbiorą przyznane im wyróżnienia.

18 stycznia w Hotelu Partizan w miejscowość Bystra na Słowacji odbędzie się pierwsza historyczna Gala Spartan CEU. Weźmie w niej udział twórca i dyrektor generalny Spartana, Joe De Sena.

Podczas Gali, którą poprzedzą prelekcje m.in. Petera Žiški, zostaną wręczone nagrody dla najlepszych zawodników regionu CEU w sezonie 2019, a także wyróżnienia dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z każdego kraju CEU, najlepszej grupy treningowej Spartana i wolontariusza.

Najlepszymi zawodnikami z Polski zostali uznani Agata Pietroszek i Zbigniew Ziober.

W tym roku Pietroszek może pochwalić się zdobyciem 2. miejsca w kategorii wiekowej 25-29 lat na Mistrzostwach Świata Spartan Tifecta w Sparcie. Ziober zajął wysokie 6. miejsce wśród zawodników Elite w CEU Series i był jedynym Polakiem startującym w serii Elite na Mistrzostwach Świata Spartana 2019 w USA.

Zbigniew Ziober:

To ogromny zaszczyt dostać takie wyróżnienie! Cały rok pracowałem na swoje wyniki w Spartan.

Wiem, że są ode mnie lepsi zawodnicy z Polski, którzy zajmowali podium podczas startów w Spartan (Łobodziński, Hajnos, Oślizło) to jednak ja uparcie i konsekwentnie pracowałem na ten status “Najlepszego Polskiego zawodnika Spartan Race” startując w Europie czy Ameryce.

W przyszłym roku zobaczycie więcej Polaków w Elicie, którzy naprawdę zawojują Europę Centralną.

Agata Pietroszek:

Niesamowicie jest być częścią rodziny, jaką tworzy społeczność startująca w biegach Spartan. Ja robię to co kocham, chcę reprezentować nasz kraj na międzynarodowej arenie najlepiej jak potrafię, a że czasem uda się coś wywalczyć, to naprawdę dodaje skrzydeł. Mogę tylko podziękować ekipie, która wytypowała mnie do wyróżnienia. Obiecać, że dam w 2020 roku z siebie wszystko.

Gala Spartan CEU odbędzie się tego samego dnia co Zimowy Spartan w Bańskiej Bystrzycy. Nie jest wiec wykluczone, że z trasą Sprinta zmierzy się sam Joe De Sena.

Fot. Spartan, FB zawodników

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany