Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

II edycja Śląskiej Ligi OCR rozpocznie się już 5 stycznia w katowickim CrossFit Hussars. Będą to pierwsze z zaplanowanych sześciu zawodów, podczas których uczestnicy zmierzą się w konkurencjach pokazujących przekrój ich umiejętności i przygotowania jeszcze przed rozpoczęciem właściwego sezonu OCR w Polsce.

Śląska Liga OCR zainauguruje sezon 2020 w Katowicach, gdzie 2 lutego odbędą się też drugie zawody z tej serii. Później zawita do Mikołowa, Gliwic, Kalet i znanego wszystkim przeszkodowcom OCR Village w Biskupicach koło Częstochowy, gdzie 16 maja zostaną rozegrane ostatnie zawody.

Jako przedstawiciele śląskich drużyn powołaliśmy z początkiem 2019 roku ligę – Śląska Liga OCR – tak o początkach mówi jeden z założycieli, Piotr Jastrzębski. Liga miała być miejscem, gdzie rywalizują zarówno najlepsi zawodnicy z naszego regionu, ale także osoby, dla których OCR jest pasją i chcą się rozwijać.

Nowatorski projekt idealnie wpasował się w lukę poza regularnym sezonem biegowym. Wydarzenia stały się źródłem adrenaliny oraz czynnikiem integrującym lokalne środowisko zawodników i drużyn. W tym roku rywalizować będą nie tylko zawodnicy ze Śląska, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału.

Pierwsza edycja obejmowała 5 wydarzeń o charakterze wyzwań sprawdzających siłę, wytrzymałość i technikę ok. 60 uczestników na każdych zawodach. Wielki finał miał miejsce na torze odkrytym w OCR Village k. Częstochowy.

W roku 2020 planowane jest już 6 wydarzeń, które odbędą się wg poniższego harmonogramu:

  • 05.01.2020 – CrossFit Hussars, Katowice
  • 02.02.2020 – Centrum Sportowe Kamienna/ BOOT CAMP POLSKA, Katowice
  • 23.02.2020 – Stary Młyn Fitness & Gym, Mikołów
  • 15.03.2020 – Socios Silesia, Gliwice
  • 19.04.2020 – Tor OCR ART Beauty /Spartan Team Kalety, Kalety
  • 16.05.2020 – OCR Village, Biskupice k. Częstochowy

Warto te daty wpisać do kalendarza, bo organizatorzy zapowiedzieli, że szykują wiele niespodzianek dla uczestników.

6 miejsc – 6 wydarzeń! W połowie wiemy, czego się spodziewać, bo odwiedzamy 3 miejsca, które już gościły w zeszłym roku w grafiku. Tylko tym razem będzie więcej, mocniej, lepiej! Utrzymujemy znaną konwencję – początek Ligi to sprawdzenie podstaw każdego sportowca, jego wszechstronności potrzebnej w OCRach, wytrzymałości, siły i techniki poprzez konkurencje z pogranicza crossfitów, ninja i testów kondycyjnych, aby następnie wyjść z sal i zacząć biegać na torach – torach dłuższych niż ninja-tracki, ale krótszych, niż najkrótsze regularne biegi OCR – mówi Bartek Sztajer.

Liga ze względu na dotychczasową rodzinną atmosferę otwiera się dla najmłodszych zawodników – organizowane będą biegi Kids. Organizatorzy wraz z kolejną edycją wprowadzili nowatorski elektroniczny pomiar czasu z widokiem on-line LIVE, zoptymalizowali czas przeprowadzania zawodów, jak sami twierdzą – dają ludziom to, czego oczekiwali i co wskazali w ankietach.

Osobiście liczę, że uda się powtórzyć niepowtarzalną atmosferę pierwszej edycji i chyba na tym mi zależy najbardziej. Nadal to przedsięwzięcie jest organizowane głównie siłą niesamowitych, pełnych pasji i zaangażowania osób – dodaje Sztajer.

Rejestracja na Śląską Ligę OCR wystartowała 2 grudnia, więcej szczegółów i aktualności związanych z tym wydarzeniem znajdziecie na stronie internetowej slaskaligaocr.pl lub na Facebooku.

Fot. Śląska Liga OCR

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany