Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rusza TRIADA OCR. To unikatowy turniej organizowany przez 3 zaprzyjaźnione biegi z przeszkodami. Będzie punktowana liga OCR i możliwość zdobycia przez wszystkich startujących specjalnego trofeum.

Organizatorzy biegów z przeszkodami: Armagedon Active, Vikings Run i Masakrator zdecydowali się na współpracę, w ramach której, zachowując pełną autonomię, wspólnie ustalają kalendarz organizowanych przez siebie biegów, wymieniają się wiedzą, doświadczeniem i przeszkodami, a także wzajemnie pomagają. Najbardziej namacalnym przejawem tej współpracy jest TRIADA OCR. To turniej na który składają się trzy różne biegi:

  • Masakrator Rybnik (19 kwietnia)
  • Vikings Run Smardzewice (16 maja)
  • Armagedon Active Kamień (8 sierpnia)


Za udział w każdym z tych biegów biegu przyznawane będą punkty, które na koniec zostaną zsumowane i na ich podstawie zostanie wyłonione podium całych zawodów. Punkty będą przyznawane w zależności od miejsca zajętego na każdym biegu. Zawodnicy będą kwalifikowani zarówno w kategorii OPEN, jak i ELITE. Oddzielnie kobiety i mężczyźni.

Niezależnie od punktacji i ostatecznie zajętego miejsca w końcowej klasyfikacji, każdy zawodnik serii OPEN i ELITE, który weźmie udział w trzech biegach składających się na TRIADĘ OCR, oprócz trzech różnych medali, otrzyma unikatowe trofeum, będące potwierdzeniem udziału w turnieju.

O turnieju TRIADA OCR i biegach przeszkodowych w Polsce, rozmawialiśmy z Michałem Piotrowiczem, organizatorem biegów z przeszkodami Armagedon Active i prezesem Stowarzyszenia Rajsport Active.

eXtremalny.PL: Jaki dla Armagedon Active był rok 2019?

Michał Piotrowicz: Dla nas każdy rok jest dobry. Organizacja wydarzeń sportowych to dla nas ogromna frajda. Każde wydarzenie dostarcza mieszankę emocji. Często skrajnych.

Uważam, że jako bieg poczyniliśmy postępy. Nasza grupa organizacyjna nabrała też doświadczenia. W większości poszło tak, jak to sobie planowaliśmy. Staramy się cały czas rozwijać projekt Armagedon w kierunku, jaki sobie obraliśmy. Nie nastawiamy się na bieg masowy, co wielokrotnie podkreślaliśmy. Zależy nam bardziej na wprowadzeniu szerszej oferty.

W nadchodzącym roku zaczniemy rozwijać biegi dzieci ale o tym na spokojnie. Pewne jest to, że to jeden z kierunków. Utrzymujemy, mimo rosnących kosztów, optymalne ceny pakietów, rozwijamy ilość sędziów OCR i zwiększamy nakłady na bezpieczeństwo zawodników. Nie zapominamy o atmosferze – to wszak serce biegu. Na pewno też pojawią się kolejne techniczne przeszkody.

Skąd wziął się pomysł na współpracę z Masakratorem oraz Vikings Run? Czemu ma ona służyć?

Współpraca na linii Armagedon – Masakrator – Vikings Run to odpowiedź na potrzeby. Dzięki połączeniu i wprowadzeniu ligi, zawodnicy będą mieli możliwość skorzystania z czegoś nowego.

Każdy z biegów zachowuje swój charakter, ale łączy nas wzajemna pomoc logistyczna, osobowa i oczywiście liga – TRIADA OCR – w skład której wejdą 3 biegi punktowane. Połączenie to także większe możliwości i nowe lokalizacje naszej Triady. Zasięg to centralna i południowa Polska. Na tej współpracy wszyscy zyskują.

Czego dotyczyło grudniowe spotkanie w Warszawie z organizatorami innych biegów?

Sama inicjatywa spotkania dotyczyła szeroko pojętej współpracy, ustalanie wspólnego kalendarza, wymiana doświadczeń. W wielu kwestiach łatwiej działać w grupie.

Jakie macie plany na rok 2020?

Plany na ten rok to rozwijanie projektu jakim jest Armagedon Active, doskonalenie go. Pojawiły się już kolejne lokalizacje. Wzrasta zasięg i liczba uczestników. Rynek robi się bardzo dynamiczny, a kalendarz biegów bogaty w nowe projekty. Poza nowymi lokalizacjami, postaramy się wprowadzić nowe rozwiązania w kwestii biegów dzieci. Pracujemy także nad kilkoma nowościami.

Chcemy, aby nasz bieg był wymagającym pod względem technicznym, ale nie zapominamy o tych którzy oczekują zabawy. Dystanse będą tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W którym miejscu jest rynek biegów przeszkodowych w Polsce? Jakie zmiany w 2020 roku go czekają?

Ciężko jest nam wypowiadać się o innych. Każdemu życzymy sukcesu. Z moich obserwacji wynika, że wzrosła liczba samych wydarzeń. Jestem pewien, że ich poziom organizacyjny też będzie wysoki. Każdy chce się rozwijać. Duże biegi też wprowadzają zmiany, Wszystko idzie do przodu. Mam nadzieję, że będzie także rosła liczba uczestników. Liczymy też na to, że OCR Polska wprowadzi klarowny i transparentny system biegów ligowych. Z tego co wiem, odbyło się spotkanie, które dotyczyło m.in. tych właśnie kwestii. Trzymam kciuki za dialog i konstruktywną współpracę. Jako sportowcy lubimy rywalizację w duchu fair play.

Zapowiadaliście pięć edycji sprinterskich zawodów Orange Shot i póki co cisza?

Orange Shoty pojawią się. Będą przy okazji tradycyjnych biegów, ale także jako samodzielne lokalizacje. Cały czas nad tym pracujemy. Nasze biuro nie próżnuje. Pokusimy się też o nocny Orange Shot.

Dziękuję za rozmowę.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany