Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

6 października odbędzie się III edycja industrialnego Biegu Hutnika w Warszawie. To bieg z przeszkodami na zwykle niedostępnych terenach Huty ArcelorMittal Warszawa. Ambasadorami biegu są Wojciech Sobierajski i Iza Wysłuch.

Przeszkodowy Bieg Hutnika to jedyna impreza w kraju, odbywająca się na terenie działającej huty. Na terenie, który zwykle jest niedostępny dla nikogo poza pracownikami huty. Uczestnicy przebiegną przez dobrze znaną z poprzednich edycji, pracującą 24 godziny na dobę walcownię. Wytapiana w niej stal powoduje bardzo wysokie temperatury (w pobliżu pieca nawet kilkaset stopni Celsjusza) oraz charakterystyczny dla tego typu produkcji hałas. W walcowni na zawodników czekają pierwsze przeszkody, które zostaną zbudowane z wykorzystywanych na co dzień w procesach produkcyjnych elementów (m.in. stalowe pręty).

Nie będzie to jedyna atrakcje. Biegacze będą też pokonywać opuszczone hale i budynki, eksplorować dzikie rejony leśne, kryjące wiele przeszkód i pułapek. Część trasy będzie biegła przez gęsty las, który z uwagi na rzadką obecność człowieka zamieszkały jest przez wiele zwierząt. Stałym bywalcami tamtych terenów są m.in.: dziki, jelenie, sarny czy lisy.

Dystans w biegu seniorskim wyniesie ok. siedmiu kilometrów, a trasa będzie wieść przez różne obszary huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez pracującą walcownię. Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód.

Klasyfikacje w Biegu Hutnika:

  • kobiety OPEN
  • mężczyźni OPEN
  • kobiety MASTERS (+40)
  • mężczyźni MASTERS (+40)
  • drużyny OPEN

Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę.

Ambasadorami tegorocznej edycji Biegu Hutnika zostali Wojciech Sobierajski oraz Iza Wysłuch. Oboje należą do czołówki polskich zawodników OCR.

Organizatorem Biegu jest klub sportowy Hutnik Warszawa, zaś partnerami Huta ArcelorMittal Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

(na podstawie materiału prasowego)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany