Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sezon 2019 w biegach z przeszkodami w Polsce można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Otworzył go Zimowy Runmageddon w Modlinie. Było tam wszystko. Świetna trasa, ciekawe przeszkody, trochę dramaturgii, dobre warunki pogodowe do biegania i dużo zadowolonych uczestników.

Runmageddon tradycyjnie otworzył swój sezon biegowy eventem w okolicach Warszawy. Wybór padł na Modlin, gdzie w sobotę, 16 lutego odbył się Rekrut (nominalnie 6 km i 30 przeszkód; był to też bieg kwalifikujący do Mistrzostw Europy OCR Gdynia 2019), Intro (3 km i 15 przeszkód) i dedykowany dla najmłodszych KIDS.

Bajkowa trasa

Dawno nie widziałem (i nie biegłem) tak świetnej, wręcz rewelacyjnej, trasy biegu z przeszkodami. Po prostu bajka. Łącznie w Rekrucie wyszło około 8 km. Było warto. Warunki terenowe wokół Twierdzy Modlin zostały maksymalnie wykorzystane. Były podbiegi, zbiegi i nawet schody. Przeszkody idealnie współgrały z trasą. Bieg w budynku i podziemiach Garnizonu Modlin również robił robotę. Dla wielu uczestników Runmageddonu, zwłaszcza tych startujących pierwszy raz, z pewnością dużą atrakcją był zjazd Tyrolką. Jeżeli dodać do tego dobrą, bo bardziej wiosenną niż zimową pogodę, to aż chce się wrócić do Modlina jeszcze raz.

Sprawdzian dla Elity

Dla wielu zawodników z Elity, Rekrut w Modlinie był sporą niewiadomą. Był to ich pierwszy start w sezonie i sprawdzian tego, jak przetrenowali zimę. Sprawdzian wypadł chyba dobrze, bo niezależnie od zajętego miejsca, w większości byli oni zadowoleni ze swoich startów. Jeżeli już pojawiały się narzekania, to na czynniki od nich niezależne, czyli Kołkownicę i wilgotnego po nocy Wariata. Ten ostatni był częścią combosa składającego się jeszcze z kołków pokonywanych za pomocą kółek gimnastycznych i Killer Planka. Mokry Wariat, będący trzecią przeszkodą przed metą, zrobił spore przetasowanie w czołówce mężczyzn.

Świetnie w sezon 2019 wkroczyła Katarzyna Baranowska, która jako pierwsza z elitarnych kobiet przekroczyła linię mety. Widać było, że dobrze przepracowała okres przygotowawczy. Zwróćcie uwagę na tę dziewczynę. W tym roku może mocno namieszać.

Wyniki: Zimowy Runmageddon REKRUT Modlin (16.02.2019)

ELITE KOBIET:

 1. Katarzyna Baranowska
 2. Jekatierina WOROBIEWA
 3. Magdalena Sobesto

ELITE MĘŻCZYZN:

 1. Raman Katolikau
 2. Ievgen Sheretov
 3. Artur Kozłowski

ELITE MASTERS MĘŻCZYZN:

 1. Stanisław Kurach
 2. Michał Hajewski
 3. Waldemar Greszta

DRUŻYNOWA ELITE:

 1. Husaria Race Team
 2. xRunners
 3. Power Training

W niedzielę, 17 lutego, na terenie Twierdzy Modlin odbędzie się Hardcore (21 km i 70 przeszkód). Kolejny Runmageddon zostanie zorganizowany we Wrocławiu (13-14 kwietnia).

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany