Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sezon biegowy 2022 powoli się rozkręca. Organizatorzy coraz częściej chwalą się przygotowaniami do swoich biegów i zawodów przeszkodowych. Zebraliśmy kolejną porcję ciekawostek i newsów. Zapraszamy do lektury.

Runmageddon rozpoczyna sezon 2022

Za niespełna tydzień odbędzie się pierwszy w 2022 roku Runmageddon. Największy organizator biegów przeszkodowych w Polsce zainauguruje go w dniach 22-23 stycznia w Twierdzy Modlin. Jest szansa, że Zimowy Runmageddon będzie prawdziwie zimowy. Prognoza pogody dla okolic Nowego Dworu Mazowieckiego mówi o opadach śniegu od czwartku i maksymalnej temperaturze w okolicach 0 °C.

Organizatorzy zdradzili, że na ponad tydzień przed biegiem na listach jest około 2 tys. biegaczy. To mniej niż w 2020 roku, gdy wystartowało ich około 2,5 tys. (zobacz: 2,5 tys. uczestników zimowego Runmageddonu w Twierdzy Modlin). Cały czas jednak można jeszcze zapisywać się na bieg. Pakiet startowy Runmageddon Intro (3 km + 15 przeszkód) kosztuje 169 zł, za Runmageddon Rekrut (6 km + 30 przeszkód) trzeba zapłacić 259 zł, a za Runmageddon Hardcore (21 km + 70 przeszkód) 329 zł.

 

Medalowy powrót do 2018 roku

Runmageddon zaprezentował medale na rok 2022. Po kilku latach eksperymentowania z ich kształtem, organizatorzy wrócili do koncepcji medalu w kształcie grotu strzały, który ostatni raz obowiązywał w 2018 roku. Jak Wam się podobają nowe medale? Ładniejsze niż te z 2021 roku? (zobacz: Runmageddon pokazał medale, w lutym pokaże Weterana i Koronę)

Grafika: FB Runmageddon

 

Spartan również pokazał medale

Spartan Race, największy na świecie organizator biegów przeszkodowych (OCR), również zaprezentował medale na sezon 2022. O samych medalach więcej przeczytacie w artykule: Spartan pokazał medale na 2022. Są takie… inne (galeria). Natomiast zdobyć je nie będzie tak łatwo, bo w tym roku żaden Spartan w Polsce nie będzie organizowany.  Trzeba będzie jechać za granicę. Pierwszy w tym roku Spartan w Europie odbędzie się 29-30 stycznia we francuskim Valmorel.

Zobacz:

 

Jaka będzie Ultima?

Barbarian Race zapytał biegaczy jak w 2022 roku ma wyglądać Ultima, czyli trzyczęściowe trofeum, które uczestnicy biegu otrzymują po jednej części, za ukończenie każdego z trzech organizowanych w 2022 roku biegów. Do wyboru były dwie koncepcje. Sądząc po komentarzach, wygra koncepcja numer 2.

Fot. FB Barbarian Race

 

Rekord polskich ninja nie został uznany

OCR Polska poinformowało, że “World Obstacle Competition Committee nie uznał niesamowitego wyniku Katarzyny Jonaczyk i Przemysława Jańczuka jako nowego rekordu Europy/Świata na dystansie OCR100”. Zawodnicy pokonali tor OCR100 w rekordowym czasie podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych w Kutnie. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule: Skandal! World OCR nie uznał rekordu Polaków, a sami mają dużo za uszami 

 

Biegun OCR opublikował kalendarz na 2022

Największy organizator biegów przeszkodowych w północnej Polsce opublikował kalendarz na ten rok. Niespodzianek nie ma. Będą to trzy biegi: wiosną, latem i jesienią. Z bazą oczywiście w Kolibki Adventure Park w Gdyni. Ceny za pakiet startowy startują od 99 zł w przypadku formuła B4, 169 zł za formułę Open i 179 zł za formułę Elite.

Grafika: Biegun OCR

 

3 eventy Hard Dog Race

Kalendarz biegów na 2022 zaprezentował Hard Dog Race, czyli organizator biegów przeszkodowych z psami. W tym roku ma w planach łączenie 10 eventów w Europie, w tym trzy w Polsce. Te ostatnie zaplanowane są na 14 maja, 27 sierpnia i 8 października.

Grafika: FB Hard Dog Race Poland

 

Kolejni organizatorzy odpalają zapisy

Przygotowania do sezonu biegowego 2022 trwają. Kolejni organizatorzy odpalają zapisy na swoje biegi. Ruszył zapisy nie tylko na Bieguna, ale m.in. też na Hunt Run i Bieg Gladiatora w Bielawie, a organizatorzy zawodów Ninja Series poinformowali, że rozpoczną event dzień wcześniej (w piątek 18 lutego) i w związku z tym dokładają 2 dodatkowe fale dla dorosłych.

 

Czech Ninja Games 2022

Czesi ruszają z serią zawodów Czech Ninja Games. To zawody na krótkich torach przeszkód. Przeszkód musi być minimalnie 7, a maksymalnie 30. Tor nie może być dłuższy niż 500 m. Łącznie będzie to 8 różnych imprez w okresie styczeń – kwiecień br. Pierwsze zawody odbędą się 23 stycznia przy okazji Gladiator Challenge – Kralupy nad Vltavou.

Grafika: FB Česká asociace překážkových sportů

 

Przeczytaj także: Tym żyje świat biegów przeszkodowych na początku 2022 roku

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany