Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zebraliśmy porcję ciekawostek i newsów z polskiego rynku biegów przeszkodowych (OCR) jakie napłynęły w ostatnich dniach. Jak również garść innych ciekawych informacji, które z takimi biegami (i zawodami typu ninja) są związane. Zapraszamy do lektury.

 

Bieg Mors Masakrator przeniesiony

Zaplanowany na 15 stycznia br. bieg Mors Masakrator w Wodzisławiu Śląskim został przesunięty na 5 marca. Jak poinformowali organizatorzy w social mediach, zmiana ta jest podyktowana przez “małe zainteresowanie zawodami, przy wysokich kosztach jej organizacji”. 

 

Adrenaline Rush w maju

Organizatorzy biegu Adrenaline Rush w Radotkach k. Płocka ogłosili, że bieg odbędzie się 28 maja 2022 roku. Zapisy mają wkrótce ruszyć.

 

Ruszyły zapisy na BMK i Terenową Masakrę

W dniu 1 stycznia wystartowały zapisy na 13. edycję Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni (27-28 sierpnia 2022), a 4 stycznia ruszyły zapisy na również 13. edycję biegu Terenowa Masakra w Bydgoszczy (18-19 czerwca 2022 roku.

Zobacz: Wystartowały zapisy na Bieg Morskiego Komandosa! Jaki dystans? Ile kosztuje pakiet?

 

IX Bieg Cichociemnych w Sochaczewie

W piątek 7 stycznia wystartują zapisy na IX Bieg Cichociemnych w Sochaczewie, który odbędzie się 2 lipca 2022 roku. To bieg “przeprawowo-przeszkodowy”, którego trasa prowadzi brzegiem i korytem rzeki Bzury. To wyboru są dystanse: 5 km, 10 km i 14 km.

 

Hunt Run zapowiedział 3 biegi

W tym roku Hunt Run będzie obchodził swoje 10-lecie. Odbędą się 3 biegi, z czego 2 w górach. W dniu 2 kwietnia Hunt Run zawita do miejscowości Szaflary do Termy Gorący Potok, w weekend 4-5 czerwca do Kozienic, a 5-7 sierpnia tradycyjnie pojawi się na Kotelnicy Białczańskiej. Zapisy na wszystkie te eventy startują 10 stycznia.

 

Runmageddon szuka pomysłu na przeszkodę

Runmageddon ogłosił w social mediach konkurs na pomysł nowej przeszkody, która w 2022 roku pojawi się na trasie tego największego biegu przeszkodowego w Polsce. Na tę chwilę biegacze przedstawili około 20 propozycji. W zdecydowanej większości są to konstrukcje sprawdzające chwyt.

Zobacz: Runmageddon ogłasza konkurs. Stwórz projekt przeszkody, która stanie na trasie biegu

 

Ninja Series ma komplet, wkrótce Ninja Run

Listy startowe na zawody Ninja Series – The Cosmic Adventure (19-20 lutego 2022) w Błoniu niedaleko Warszawy są już pełne. Organizatorzy innych zawodów typu ninja – Ninja Run, zapowiadają natomiast, że wkrótce pojawią się informacje o kolejnej ich edycji.

 

Kalendarz biegów przeszkodowych

Kalendarz biegów przeszkodowych (OCR) na rok 2022 powoli się zapełnia. Można go znaleźć pod adresem: www.extremalny.pl/kalendarz/ A tak aktualnie przedstawia się mapa biegacza, czyli mapa ogłoszonych biegów przeszkodowych w Polsce:

 

Przeczytaj również:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany