Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon wrócił do Twierdzy Modlin organizując epicki event, który dał nadzieję na normalny sezon biegowy 2021. Z wymagającą trasą tego ekstremalnego biegu z przeszkodami zmierzyło się około 2,5 tys. uczestników. W tym blisko 300 w formule Elite.

W ostatni weekend lutego Twierdza Modlin zapłonęła sportowymi emocjami uczestników Zimowego Runmageddonu. Tym samym sezon biegów przeszkodowych AD 2021 oficjalnie został otwarty.

Organizatorom udało się zorganizować event zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Dzięki współpracy z lokalną policją, powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz władzami Nowego Dworu, pierwszy w 2021 roku Runmageddon zakończył się sukcesem i dostarczył wspaniałych wrażeń uczestnikom.

– Co mogę powiedzieć? To proste. Dziękujemy! Dziękujemy organizatorowi oraz lokalnym organom władzy, za to, że mogliśmy wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Takich emocji podczas tego pandemicznego czasu brakuje i powie to każdy, kto kocha aktywność fizyczną. Tutaj mieliśmy szansę naładować baterie, poczuć powiew optymizmu i przygody – mówi Michał, uczestnik formuły Rekrut.

 

Organizatorzy podkreślają, że sukces Zimowego Runmageddonu nie byłby możliwy bez wzorowej współpracy z władzami Nowego Dworu. Sam event został objęty patronatem burmistrza Nowego Dworu oraz pozytywnie zaopiniowany przez sanepid. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwał organizator i policja.

W weekend 27 i 28 lutego zawodnicy walczyli na trasie trzech runmageddonowych formuł: Intro (3km, 15 przeszkód), Rekrut (6km, 30 przeszkód), Hardcore (21 km, 70 przeszkód). Łącznie w tych formułach wzięło udział, jak wynika z szacunków eXtremalny.PL,  około 2,5 tys. uczestników. W tym prawie 300 osób zmierzyło się z trasą Rekruta i Hardcore’a w formule Elite. Dla porównania w 2020 roku Zimowy Runmageddon przyciągnął rekordowe 3,5 tys. uczestników, w 2019 było to ponad 2,6 tys., a w 2018 blisko 2 tys.

 

Organizatorzy po raz kolejny wykorzystali wszystkie walory Twierdzy Modlin, mądrze zestawiając trasę, co zaowocowało prawdziwie epickim eventem. Uczestnicy pokonywali zmyślne konstrukcje sprawdzające siłę rąk, ale także testujące skoczność jak ścianki, czy Multi Rig, czy też egzaminujące umiejętność czołgania się – Zasieki.

– Twierdza Modlin to lokalizacja, do której cudownie wracać. Jej niezwykły teren pozwala przygotować fantastyczne wyzwanie dla żądnych przygód Runmageddończyków. Do tego widoki i klimat tego miejsca jest unikatowy i cieszymy się, że ponownie mogliśmy przygotować tam nasze zimowe wydarzenie – mówi dyrektor biegu Maciej Baranowski.

Zimowy Runmageddon REKRUT Twierdza Modlin (27.02.2021)

 

Podczas Zimowego Runmageddonu okazję zmierzyć się z przeszkodami mieli zarówno profesjonalni biegacze OCR-owi, jak i amatorzy. Ci pierwsi walczyli o jak najszybsze wyniki na torze formuły Rekrut i Hardcore. 6 kilometrów najeżone 30 przeszkodami jako pierwsi pokonali Maciej Serafiński z RajSport Active i Jekaterina Worobiewa startująca w ekipie Power Training.

Na trasie 21 kilometrów z 70 przeszkodami zwycięzcami zostali: Marcel Fabian, który jako jedyny pokonał ten dystans z czasem poniżej dwóch godzin oraz Marta Łosin (02:34:24), która nad rywalkami miała aż 20 minutowa przewagę.

Drużyną, która najszybciej i najsprawniej poradziła sobie z formuła Rekrut, a także Hardcore była ta powołana przez organizatora – drużyna Runmageddon.

Zimowy Runmageddon Rekrut – wyniki, Wilcze Doły, Liga Elite i wielki powrót

 

Na dzień dzisiejszy Runmageddon otworzył zapisy na 8 kolejnych eventów w sezonie 2021. Jednak już wcześniej w social mediach zapowiedział, że będzie ich więcej. Najbliższy Runmageddon odbędzie się w kwietniu w Krakowie. Później fani ekstremalnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił między innymi w Poznaniu, Trójmieście, Ełku, na Śląsku, w Karkonoszach po czeskiej stronie gór, Wrocławiu i ponownie w Warszawie.

(na podst. mat. pras.)

fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany