Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Lipiec będzie pierwszym pocovidowym miesiącem, gdy biegi z przeszkodami w Polsce będą odbywać się w miarę normalnie. Łącznie organizatorzy przygotowali różnych przeszkodowych 13 eventów.

Sezon biegowy w Polsce powoli się rozkręca, po tym jak od połowy marca do końca maja nie można było organizować biegów. Owszem ustawodawca narzucił na organizatorów konieczność spełnienia określonych wymogów sanitarnych, ale to nie przeszkadza nawet w organizacji dużych biegów. Większym wyzwaniem jest zapewnienie przychylności samorządów, z którymi te biegi są organizowane, i zabezpieczenie finansowania od sponsorów.

Lipiec będzie pierwszym miesiącem, w którym sezon biegów z przeszkodami na dobre się rozkręci. Łącznie zaplanowanych jest 13 różnych eventów. Odbędzie się 9 biegów z przeszkodami, jeden nocny bieg z przeszkodami, 4 zawody typu ninja OCR, 7 różnych biegów i zawodów przeszkodowych dla dzieci oraz jeden bieg pod skocznię. Jeżeli to wszystko podzielić na poszczególne formuły (np. Runmageddon Intro i Rekrut) to wybór jest całkiem spory.

W dniach 11-12 lipca w Gliwicach odbędzie się, pierwszy od zimowego w Twierdzy Modlin, Runmageddon. Zaplanowane są 3 formuły dla dorosłych, 2 dla dzieci i juniorów oraz jedna rodzinna. Na listach startowych “dorosłych” biegów jest ponad 1100 osób.

Runmageddon będzie największym wydarzeniem lipca. Zostaną też zorganizowane 3 biegi średniej wielkości. Na Biegun zapisanych jest ponad 650 osób, na Masakratora w Rybniku prawie 500 osób, a na Formozę w Ustce ponad 500 osób.

Update 07.07.2020: zaplanowana na 25-26 lipca Gala Biegów OCR Wilczym Szlakiem została odwołana.

Więcej informacji o biegach i ich lokalizacjach znaleźć można w kalendarzu biegów na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany