Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Tomasz Krawczyk z drużyny Husaria Race Team kontynuuje dobrą passę, wygrywając warszawski Runmageddon zarówno na dystansie Rekrut, jak i Classic. Sam Runmageddon świętował natomiast 200-tysięcznego uczestnika, który przekroczył linię mety. Runmageddon do Warszawy wróci w dniach 14-15 września.

Za nami Runmageddon Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To już piąty event Runmageddonu w tym roku. Pogoda dopisała, frekwencja również. Sama trasa była płaska i szybka. W pierwszej części dość błotnista, bo ziemia była rozmoczona po padających kilka dni wcześniej deszczach. Na około 2-3 kilometry przed metą rozpoczynały się nieco trudniejsze przeszkody techniczne.

Na ostatnich metrach uczestnicy mieli do pokonania Multirig, Ringi, Oponeo i dedykowany tylko dla zawodników serii Elite combos składający się z Wariata i nowej przeszkody Snake. Ta ostatnia konstrukcja to powyginana rura, po której trzeba się prześlizgać będą podwieszonym tylko za obręcz wokół niej. Co istotne, w przypadku tej przeszkody do dzwonka udawało się doskoczyć z pierwszego “ząbka”, czyli po pokonaniu 1/4 rury.

Frekwencja w Nadarzynie dopisała. Podobnie zresztą jak pogoda. Organizatorzy jeszcze nie podali oficjalnych statystyk, ale w całym evencie mogło wystartować około 10 tys. uczestników, którzy zmierzyli się z przeszkodami w biegach dla dorosłych, jak i w formułach KIDS i JUNIOR.

Update (28.05.2019): organizatorzy poinformowali, że w Nadarzynie wystartowało prawie 10 tys. uczestników, w tym około 5 tys. w formule Rekrut i ponad 2 tys. w formułach Kids i Junior. 

W Nadarzynie Runmageddon świętował też 200-tysięcznego Runmageddończyka, którzy od początku istnienia tej ekstremalnej serii biegów z przeszkodami przekroczył linię mety.

W weekend kolejny świetny występ zaliczył Tomasz Krawczyk z drużyny Husaria Race Team. Wygrał on zarówno formułę Rekrut, jak i Classic, tym samym powtarzając swój wyczyn z krakowskiego Runmageddonu. W Rekrucie tuż za nim na metę przybiegł Mateusz Salamon, a na końcowych przeszkodach na trzeci stopień podium wskoczył Bartek Januszewski.

W końcówce sporo emocji było też w rywalizacji pań. Pierwsza linię mety przekroczył Katia Worobiewa z drużyny Power Training. Na ostatniej przed metą przeszkodzie (Snake), drugie miejsce straciła Julia Maciuszek, którą wyprzedziła Klaudia Burs.

Wyniki Runmageddon REKRUT Warszawa (25.05.2019)

Elite Kobiet:

 1. Jekatierina Worobiewa (czas: 0:45:39)
 2. Klaudia Burs
 3. Julia Maciuszek

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Krawczyk (czas: 0:31:46)
 2. Mateusz Salamon
 3. Bartosz Januszewski

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Mariusz Wiktorowicz (czas: 0:36:42)
 2. Mariusz Chmielewski
 3. Sławomir Jastrzębski

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team (czas: 3:14:48)
 2. Power Training
 3. RMF4RT Gladiators

>> GALERIA ZDJĘĆ Z RUNMAGEDDON REKRUT WARSZAWA 25.05.2019 <<

W niedzielę Tomasz Krawczyk pewnie wygrał Runmageddon Classic, ale cały czas na swoich plecach czuł oddech Artura Kozłowskiego. Trzeci na metę wpadł Mateusz Salamon. Wśród pań najszybciej 12 km z 50 przeszkodami przebiegła Katarzyna Baranowska, która na start zdecydowała się w ostatniej chwili. Drugie miejsce wybiegała Pia Kind ze Szwecji, a trzecia była Katia Worobiewa.

Wyniki Runmageddon CLASSIC Warszawa (26.05.2019)

Elite Kobiet:

 1. Katarzyna Baranowska (czas: 1:26:44)
 2. Pia Kind
 3. Jekatierina Worobiewa

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Krawczyk (czas: 1:09:46)
 2. Artur Kozłowski
 3. Mateusz Salamon

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Tomasz Zgutka (czas: 1:18:46)
 2. Andrzej Tarka
 3. Krzysztof Dykier

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team (czas: 7:09:46)
 2. Hardcorowe Wychylylybymy

W biegu Runmageddon JUNIOR najlepszy wśród chłopców był Krzysztof Sobierajski (z tych Sobierajskich), a wśród dziewczynek zwyciężyła Magda Missala.

Update (28.05.2019): Podczas Runmageddonu Ptak Warsaw Expo po raz pierwszy młodzież mogła walczyć o miejsce w klasyfikacji do Mistrzostw Europy Juniorów OCR.

>> GALERIA ZDJĘĆ Z RUNMAGEDDON CLASSIC & JUNIOR WARSZAWA 26.05.2019 <<

Podczas eventu w Nadarzynie z przeszkodami zmierzyli się również uczestnicy dedykowanej dla firm charytatywnej formuły Runmageddon Charity. Ma ona łączyć biznes z działalnością charytatywną poprzez aktywizację sportową pracowników. W przypadku tej formuły, 20 proc. środków z zakupionego pakietu startowego, trafi do wybranej przez firmę fundacji.

Teraz Runmageddon przeniesie się nad polskie morze. W dniach 8-9 czerwca będzie można wystartować w nim w Gdyni. Do Warszawy wróci natomiast w dniach 14-15 września. Zapisy na ten event właśnie wystartowały. Do wyboru są formuły Intro, Dzienny i Nocny Rekrut oraz Classic, a dla młodszych miłośników biegów z przeszkodami Kids i Junior.

Fot. eXtremalnyPL & FB Wojciech “Sobieraj” Sobierajski

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany