Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rzut włócznią na biegu Spartan Race. Cel w postaci bala słomy oddalony o ok. 7-9 m. Jedna próba, ułamek sekundy lotu włóczni i wiadomo czy biegniemy dalej, czy jednak robimy burpeesy tuż przed metą.

Trafienie to nie przypadek. Wiele rzeczy potrzeba zgrać aby rzut był celny. Oprócz spraw stricte technicznych mamy kwestie mentalne mające często decydujący wpływ na próbę. Kiedy mamy świadomość ile osób nie trafia, docieramy na przeszkodę wraz z rywalem czy walczymy o pokonanie biegu na “czysto”. Do głosu dochodzi presja na wynik, która może sparaliżować ciało, a wtedy szansa na trafienie drastycznie spada. W filmie omawiam aspekty techniczne, które mogą pomóc oddać skuteczny rzut, strona mentalna to temat na znacznie dłuższy artykuł.

Jak trenować?

Tu nie ma alternatyw – trzeba po prostu rzucać włócznią jak najbliższą w wadze i konstrukcji do tej na biegu. Można ją zrobić domowymi sposobami. Polecam trenować rzuty dalsze niż na biegu, do mniejszego celu, na zmęczeniu czy przyspieszonym oddechu. Warto też przyglądnąć się kwestii mentalnej – jeśli przed rzutem odczuwam silny stres, napięcie to mogę się zastanowić dlaczego tak bardzo zależy mi na wyniku, co się stanie jak go nie osiągnę, co o sobie wtedy pomyślę, lub co pomyślę, że pomyślą inni…

Inne opisane przeszkody na Spartan Race:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany