W październiku odbędą się zawody Stormeet Poland Championships 2023. Jak się do nich przygotować? Można skorzystać z propozycji treningów przygotowujących, które rozsyłają organizatorzy. Każdy może je otrzymać. Są za darmo.

Zapisałem się na newsletter Stormeet. Teraz trzy razy w tygodniu dostaję STORMEET Training Plan, czyli propozycję treningów przygotowujących do październikowych zawodów Stormeet w Toruniu. Wpadają one na moją skrzynkę mailową w każdy poniedziałek, środę i piątek. Są za zupełną darmoszkę.

Jak wygląda przykładowy trening? 12 lipca przyszła tak propozycja:

WOD 1
Amrap 5’ 
Burpee Box Jump Over 

WOD 2
5 Rounds For Time
400m Run
30 Box Jumps
30 Wall Ball 

Przekładając to z języka crossfitowego na nasz: pierwsze ćwiczenie to sekwencja burpee, wskok obunóż na skrzynię, zeskok/zejście z drugiej strony skrzyni, burpee. I tak w kółko przez 5 minut. Drugie ćwiczenie to 5 rund na czas: 400 m biegu, 30 wskoków na skrzynię i 30 wall ball, czyli wyrzutów piłką lekarską w górę. Nie ma odpoczynku pomiędzy rundami.

Treningi są ciekawe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że przychodzi “goły” trening. Bez słowa komentarza. A nie każdy odnajduje się w crossfitowej nomenklaturze. Przydałoby się przynajmniej wklejenie odnośnika do słownika pojęć crossfitowych. Takiego jak np. ten na stronie CROSSFIT Ursynów.

Na newsletter można zapisać się na stronie internetowej Stormeet. Łatwo go znajdziecie, bo jest przygotowana specjalna zakładka, gdzie zostawia się swój adres e-mail. A jeżeli w przyszłości uznacie, że nie chcecie już dostawać mailingu, to jednym kliknięciem możecie zrezygnować z newslettera.

Więcej artykułów o STROMEET znajdziesz klikając tu!