Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ninja Warrior to znane na całym świecie sportowe show w którym uczestnicy rywalizują na torze przeszkód. Z poniższego artykułu dowiecie się od kiedy, gdzie i o której godzinie będzie można oglądać 2. sezon Ninja Warrior Polska. Z ilu odcinków będzie się składał. Kto w nim wystąpi. Jakie są zasady. I jak powstawał tor przeszkód.  

Drugi sezon Ninja Warrior Polska będzie można oglądać w Polsacie. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany we wtorek 1 września 2020 roku po godz. 20:00. Odcinków w sumie będzie 7. Stąd też przez 7 kolejnych wtorków, widzowie będą mogli emocjonować się rywalizacją na torze przeszkód. Finał programu zostanie pokazany 13 października. Wówczas dowiem się, czy ktoś zdobędzie tytuł polskiego “Ninja Warrior” i 150 tys. zł nagrody.

Ninja Warrior – co to jest?

Ninja Warrior to znane na całym świecie telewizyjne show. Program narodził się 24 lata temu w Japonii. Jego edycje mogli oglądać widzowie w kilkudziesięciu krajach, m.in. w USA, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Chinach, Egipcie, Indonezji, Izraelu, Włoszech, Malezji, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i na Węgrzech.  Uczestnicy muszą pokonać wymyślny tor przeszkód, starając się nie wpaść do ustawionych pod przeszkodami basenów. Finałową przeszkodą jest wspinaczka po linie na wysokość 23 metry, czyli próba zdobycia legendarnej Góry Midoriyama.

 

Główne zasady. Ilu jest uczestników?

Program podzielony jest na 3 główne etapy: eliminacje, półfinały i finał. Przy czym sam finał składa się z 4 podetapów, które trzeba pokonać i dodatkowo zmieścić się w limie czasu, żeby awansować do następnego.

W 2. sezonie pojawi się 200 uczestników. Każdy z nich, poczynając od eliminacji, ma tylko jedną próbę przejścia toru przeszkód. Uczestnicy nie tylko nie mieli możliwości trenowania na torze, ale nawet wejścia na niego.

 

Kto poprowadzi nową edycję?

W drugim sezonie nastąpiła zmiana prowadzącej. Karolina Gilon zastąpiła Aleksandrę Szwed, która była gospodarzem pierwszego sezonu. W loży komentatorskiej zasiądzie natomiast ten sam duet, czyli Łukasz “Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski.

 

Kto wystąpi w 2. sezonie?

W 2. sezonie Ninja Warrior Polska pojawi się m.in. Jakub Zawistowski, który w 2019 roku najdalej zaszedł w finale i zdobył tytuł “Last Man Standing”. Będą też Mateusz Skrodzki (na zdjęciu poniżej), Michał Baryza i Ivan Kohut, którzy obok Zawistowskiego jako jedyni awansowali do drugiego etapu finału (Stage 2) w ubiegłym roku.

Z torem zmierzy się również Sylwester Wilk, aż 4 braci Sobierajskich, Robert Bandosz, Wiktor Wójcik, Bartek Januszewski, Robert Krzystyniak, Sebastian Kasprzyk, Wojciech Borkowski (na zdjęciu powyżej), Mateusz Kaczmarski (na zdjęciu poniżej), Paweł Murawski i jeszcze wielu innych zawodników znanych z biegów i zawodów przeszkodowych.

Oczywiście nie zabraknie pań. Pojawi się m.in. najbardziej utytułowana polska biegaczka OCR – Małgorzata Szaruga (na zdjęciu powyżej). Z torem zmierzy się też Dorota Gadzińska, Katarzyna Baranowska, Zuzanna Jankowska (na zdjęciu powyżej), Katia Varabyova, Klaudia Burs i Marta Staroń (obie na zdjęciu poniżej).

W programie pojawią się ponadto goście specjalni. Zobaczymy m.in. Agatę Biernat, Łukasza Kadziewicza, Marka Kaliszuka i Piotra Świerczewskiego.

 

Ile mierzy i… waży tor Ninja Warrior?

Tor Ninja Warrior Polska mierzy 150 metrów. Został rozstawiony w Arena Gliwice, gdzie pod koniec lipca był nagrywany program. Jak ujawnił Maciej Myszka, dyrektor kreatywny Telewizji Polsat, tor z Belgii przywiozło 16 tirów. Cała konstrukcja waży prawie 200 tys. ton. Oświetla ją 1176 lamp. Rozwinięto 20 km kabli. Konstrukcja finałowej przeszkody – Góry Midoriyama – mierzy 28 metrów.

 

Będą kolejne edycje Ninja Warrior Polska?

Tak. Nie jest tajemnicą, że z uwagi na pandemię koronawirusa, producenci od razu nagrali 3. sezon Ninja Warrior Polska. Program najpewniej pojawi się w wiosennej ramówce Polsatu, czyli w marcu 2021 roku. Pojawi się w nim część uczestników, których zmagania od września będzie można śledzić w 2. sezonie.

Fot. & wideo: Polsat

Zdjęcia uczestników z profili na FB

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.

 

Czytaj także:

3 komentarze

 1. Łukasz

  16 tirów to max 400ton, ponieważ Ładowność to 25ton na jedną ciężarówkę, więc waga toru 200tys ton to hmm 8tys ciężarówek 😀

  Odpowiedz
  • Redakcja

   Wydaje się, że podobnie jak przed rokiem, producenci programu podają wagę toru razem z… wodą w basenach.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany