Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Multirig to podstawowa przeszkoda na Runmageddonie. W tym odcinku “Metod…” zaprezentuję kilka technik, dzięki którym pokonacie tę przeszkodę szybko i sprawnie.

Multirig to konstrukcja składająca się z kulek, kółek gimnastycznych i drążków. Technika jest tu kluczową sprawą. Chociaż nie jedyną. Liczy się również pewna taktyka przejścia pomiędzy poszczególnymi segmentami przeszkody. I oczywiście ważna jest wytrzymałość chwytu. Aczkolwiek w tym ostatnim przypadku, odpowiednia technika może bardzo skutecznie skrócić czas pokonywania Multiriga, przez co będzie on do przejścia nawet gdy mamy słabszy chwyt.

Jak trenować?

Multirig jest przeszkodą techniczną, przejście “siłowe” na ugiętych rękach, bez wykorzystania wahadła (zamachu/kippingu) jest oczywiście możliwe, jednak zabiera masę energii. Jeśli chcesz pokonać przeszkodę jak najmniejszym nakładem sił to polecam:

  • ogromnie ważne są omówione w części pierwszej podstawy;
  • zamach ciałem i znajomość dobrej dla siebie techniki;
  • istotne jest też wzmacnianie chwytu na drążku i kulkach.

W przypadku mokrej przeszkody podstawową wskazówką jest stosowanie technik gdzie, przez jak najdłuższy czas, można utrzymywać się oburącz.

Powyższy artykuł jest częścią całego cyklu poświęconego przeszkodom na Runmageddonie. Dotychczas został opisany Weryfikator Marzeń, Hope To Rope i Ściana Wahliwa. Ukazał się też materiał będący wstępem do MultirigaW następnym odcinku zaprezentuję podstawowe błędy popełniane na Multirigu i wskazówki, jak ich unikać.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany