Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W 2023 roku wracają zawody na krótkim torze przeszkód – Runmageddon Games. Łącznie będzie ich pięć. Runmageddon odpalił też Superligę RMG Games 2023.

Powrót zawodów Runmageddon Games zapowiedział na początku listopada Jarosław Bieniecki podczas spotkania z internautami. Zadeklarował wówczas, że “w przyszłym roku będą formuły Runmageddon Games, pojawią się one przynajmniej na kilku eventach”. Dziś poznaliśmy szczegóły tego projektu.

Runmageddon Games to zawody na krótkim torze przeszkód. Zgodnie z deklaracją organizatora, w 2023 roku takie zawody zostaną zorganizowane w 5 lokalizacjach. Trzy z nich zostały już ujawnione: Wrocław, Kraków i podczas Górskiego Runmageddonu. Wziąć w nich udział będzie mógł każdy, kto ukończył 16 lat.

Trasa Gamesów będzie liczyć blisko 100 metrów i około 10 przeszkód. Jako, że będzie ona elementem końcowym trasy zwykłego biegu z przeszkodami, więc w każdej lokalizacji tor przeszkód będzie inny.

Zawody będą podzielone na 3 etapy: eliminacje, półfinały i finał. W eliminacjach zostanie wyłonionych 8 najlepszych kobiet i 8 najlepszych mężczyzn, którzy następnie zmierzą się w swoich kategoriach w półfinale, walcząc o miejsca w finale.

Runmageddon, żeby podkręcić rywalizację, odpalił też Superligę RMG Games. Do klasyfikacji będzie się liczyć “trzy z pięciu startów”.

Cena pakietu startowego na Runmageddon Games zaczyna się to 79 zł. Tyle do końca listopada kosztuje pakiet na kwietniowe zawody we Wrocławiu (1 kwietnia 2023). Później cena pakietu systematycznie będzie rosła aż do 129 zł, które trzeba będzie zapłacić od 15 marca 2023.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany