Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ściana wahliwa na Runmageddonie to pochyła, podwieszana, stalowa kratownica. To prosta przeszkoda, ale za to pozwalająca się nauczyć się ważnych zasad, które pomogą w przechodzeniu znacznie trudniejszych konstrukcji.

Ściana wahliwa to prosta i krótka przeszkoda trawersowa, którą spotkacie na trasie Runmageddonu. Można ja przejść praktycznie bez wysiłku, stosując kilka tipów, które stanowią bazę do pokonywania większości ścian trawersowych na biegach z przeszkodami. Mimo, że jest przewieszona (odchylona od pionu) to jej pokonywanie nie sprawi problemu.

Jak trenować?

Do przejścia ścianki wahliwej właściwie nie trzeba trenować, jednak można ją potraktować jako świetną podstawę do nauczenia się sposobu myślenia na innych przeszkodach trawersowych (np. znacznie trudniejszej “Z wall” na Spartanie). Warto więc zwracać uwagę na:

  • pozycję ciała względem ścianki podczas trawersowania;
  • przenoszenie ciężaru ciała poprzez nogi – unikać podciągania się na rękach;
  • utrzymywanie prostych rąk.

Powyższy artykuł jest częścią całego cyklu poświęconego przeszkodom na Runmageddonie. Dotychczas został opisany Weryfikator Marzeń i Hope To Rope. W następnym odcinku rozpoczniemy serię, po której Multirig Runmageddon nie będzie miał przed Wami żadnych tajemnic.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany