Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Multirig to podstawowa przeszkoda na Runmageddonie. Zmora nie tylko wszystkich początkujących, ale gdy jest mokra, również znacznie bardziej doświadczonych przeszkodowych dzików. Zapraszam na pierwszą z trzech części mini serii dedykowanej słynnemu Multirigowi.

Multirig to najbardziej znana przeszkoda na Runmageddonie. Jest ona też “klasyką gatunku” na prawie każdym dobrym biegu z przeszkodami (OCR – Obstacle Course Racing). W pierwszym odcinku skupiam się na absolutnych podstawach i zasadach jej pokonywania.

Wbrew spotykanej czasem nazwie “multiring”, dość rzadko składa się on wyłącznie z kółek gimnastycznych. W sezonie 2018 runmageddonowa konstrukcja składała się owszem z kółek, ale też drążka i kulek (wisienek). Wszystko to było zawieszane w różnych konfiguracjach.

Dodanie segmentu pięciu kulek znacznie podniosło trudność przeszkody. Wyzwaniem może też być jej długość. Na Runmageddonie są to 4 segmenty czyli 12 metrów.

Pokazane na poniższym filmie porady są pomocne na wielu innych przeszkodach i stanowią bazę w biegach z przeszkodami.

Jak trenować podstawy:

  • aktywny zwis na drążku (łopatki ściągnięte jednocześnie w tył i w dół);
  • technika zamachu ciałem, popularnie “bujanie” (ang. kipping);
  • przy tak długiej przeszkodzie ważna jest też wytrzymałość chwytu.

Powyższy artykuł jest częścią całego cyklu poświęconego przeszkodom na Runmageddonie. Dotychczas został opisany Weryfikator Marzeń, Hope To Rope i Ściana WahliwaW następnym odcinku zaprezentuję techniki przechodzenia Multiriga.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany