Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jeżeli dotychczas buty marki Hoka wydawały Ci się dziwne – to poznaj model Hoka One One TenNine. Pierwsze buty trailowe zaprojektowane specjalnie do… zbiegania.

Hoka One One słynie z produkcji butów wyróżniających się na tle konkurencji grubością podeszwy. Hoka Speedgoat, jeden z najpopularniejszych butów trailowych na świecie, ma 32 mm pianki pod piętą i o 4 mm mniej pod palcami. To zwraca uwagę. Jednak model TenNine przebija wszystko.

Hoka One One TenNine to buty trailowe zaprojektowane tylko do zbiegania. Charakteryzują się one masywną piętą, mocno wysuniętą poza obręb cholewki. Jej zadaniem jest pochłanianie uderzeń o podłoże, przy jednoczesnej poprawie stabilności, poprzez maksymalizację kontaktu z podłożem, podczas stromych zbiegów. A to wszystko na grubej podeszwie. Pod piętą jest aż 33 mm pianki EVA.

Parametry techniczne butów Hoka One One TenNine (rozmiar 9):

  • Drop: 4 mm
  • Wysokość palców: 29 mm
  • Wysokość pięty: 33 mm
  • Waga buta: 360 g

Hoka One One TenNine to unisexy. Producent określa je jako specjalistyczny sprzęt do biegania, który powinien być używany tylko w jednym określonym celu. Buty można zamówić na amerykańskiej stronie internetowej firmy. Kosztują 250 dolarów (około 960 zł).

Fot. Hoka One One

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany