Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Epidemia koronawirusa zdemolowała plany Runmageddonu na ten rok. Biegi zagraniczne zostały przełożone na rok 2021. Liczba biegów została zredukowana do 12 z 16. Nie ma też pewności, że wszystkie one się odbędą i kiedy Runmageddończycy wrócą na trasy.

Największy w Polsce organizator biegów z przeszkodami poinformował o kolejnych, wymuszonych zmianach w biegowym kalendarzu na rok 2020. Sytuacja epidemiologiczna w Europie sprawiała, że Runmageddon przełożył na wrzesień swój zaplanowany na połowę maja event w Trójmieście oraz podjął razem z Gladiator Race decyzję o przesunięciu na 2021 rok dwóch biegów w Czechach. Przy okazji poinformował o trzech nowych eventach w drugiej połowie roku, prezentując tym samym zupełnie nowy, okrojony kalendarz na ten rok.

Runmageddon w Czechach najwcześniej w 2021 roku

Przygotowywane wspólnie przez Runmageddon i czeski Gladiator Race biegi w Milovicach koło Pragi (1-3 maja 2020) i w Libercu (24-26 lipca 2020) roku zostały przeniesione na następny rok.

– Aktualna sytuacja, zamknięcie granic i obostrzenia wprowadzone przez nasze rządy nie pozwalają nam przygotować wydarzeń, tak jak to sobie planowaliśmy. Jednakże, razem z Runmageddonem, nie poddajemy się szukamy nowych dat na nasze wspólne event – mówi Roman Šinkovský, dyrektor firmy Sportvisio, organizatora Gladiator Race w Republice Czeskiej.

Nowa data obu eventów ma zostać podana do końca 2020 roku. Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy chcieliby, żeby odbyły się one w pierwotnie zaplanowanych lokalizacjach, ale sytuacja teraz jest na tyle dynamiczna, że nikt tego nie jest w stanie zagwarantować.

Wszyscy biegacze zapisani na majowy bieg w Milovicach i lipcowy w Libercu otrzymają vouchery (kody rabatowe) o wartości opłaconego pakietu startowego. Jako, że biegi w Czechach były nieco droższe niż odpowiadające im formuły krajowe Runmageddonu, więc uczestnicy oprócz standardowego vouchera (pozwalające zapisać się na bieg w Polsce), otrzymają również dodatkowy o wartości 20 zł. Vouchery te będzie można wykorzystać zapisując się na dowolny bieg w 2020 lub 2021 roku.

Vouchery (kody) zostaną rozesłane do biegaczy mailowo w “ciągu kilku tygodni”. To przesunięcie w czasie wynika z konieczności adaptacji wszystkich zmian w kalendarzu, jakie właśnie mają miejsce, co rzutuje na duże obciążenie biura obsługi i koniecznością wprowadzenia wszystkich tych zmian w systemie zapisów.

>>> LISTA ODWOŁANYCH BIEGÓW Z PRZESZKODAMI Z POWODU KORONAWIRUSA <<<

Szwecja też musi zaczekać

W 2020 roku Runmageddon planował nie tylko biegi w Czechach, ale również nieogłoszony nawet event w Szwecji. Według wstępnych przymiarek miał on się odbyć w trzeci weekend września. Teraz już wiadomo, że go nie będzie. Runmageddon nie rezygnuje jednak z pomysłu pojawienia się w Szwecji i obiecuje wrócić tam w 2021 roku.

Podobnie prezentuje się sytuacja z odwołanym Runmageddon Global Sahara Adventure, który miał odbyć się w dniach 22-29 marca br. w Maroku.

Trójmiasto przesunięte z maja na wrzesień

Zaplanowany na 16-17 maja Runmageddon w Trójmieście został przesunięty na 12-13 września br. Podobnie jak w przypadku wcześniej przesuniętych kwietniowych biegów we Wrocławiu (nowy termin to 26-27 września) i Krakowie (nowy termin to 29-30 sierpnia), wszyscy zapisani uczestnicy zostaną automatycznie przeniesieni na nowy termin. Ci, którym nowe terminy nie pasują, mogą kontaktować się z organizatorem przez Messangera lub wysyłając maila na adres kontakt@runmageddom.pl w celu otrzymania vouchera (kodu), który umożliwi zapis na start w takiej samej formule, na dowolnym evencie w 2020 roku.

Zupełnie nowy kalendarz

Przy okazji tych wszystkich przesunięć Runmageddon poinformował o nowych biegach w Poznaniu (8 sierpnia), Warszawie (10-11 października) i kończącym sezon Runmageddonie na południu Polski (24-25 października). Łącznie, razem z Zimowym Runmageddonem w Zakroczymiu, daje to 12 przeszkodowych eventów z wstępnie planowanych na ten rok 16.

Niestety nie ma pewności, czy wszystkie one się odbędą. Epidemia koronawirusa przyspiesza, a drastyczne ograniczenia wprowadzone przez polskie władze sprawiają, że można mieć uzasadnione podejrzenia, że kolejne biegi będą odwoływane. Runmageddon zapewnia jednak na stronie internetowej, że jeżeli do tego dojdzie to uczestnicy otrzymają voucher, który będzie można wykorzystać w 2020 lub 2021 roku.

Jeśli z powodu siły wyższej, w tym niemożności zorganizowania imprezy z powodu koronawirusa, impreza nie będzie mogła odbyć się w zaplanowanym terminie, Uczestnik otrzyma voucher do wykorzystania na dowolnym innym evencie w 2020 lub 2021 roku.

Ultra wraca do Polski. Kocierz czy JSW?

Odwołanie biegu Runmageddon-Gladiator Race w Libercu spowodowało, że jedyny Ultra, czyli bieg na dystansie 42 km z 140 przeszkodami, wracają do Polski. Runmageddon Ultra odbędzie się 24 października na południu Polski. To jedyna lokalizacja, której organizatorzy jeszcze nie zdradzili. Można się jednak domyślać, że Runmageddon postawi na sprawdzone lokalizacje. Mianowicie tereny kopalni JSW w Knurowie lub Kocierz w gminie Andrychów.

Kalendarz biegowy napięty jak…

Przesunięcia w kalendarzu Runmageddonu sprawiły, że wiele imprez biegowych nakłada się na siebie. Dotyczy to nie tylko biegów z przeszkodami, ale również dużych biegów płaskich, w których wielu Runmageddończyków również planowało wystartować.

  • Runmageddon Poznań (08.08): Spartan Race, Bieg Katorżnika
  • Runmageddon Kraków (29-30.08): Bieg Morskiego Komandosa, Półmaraton Marzanny Kraków
  • Runmageddon Trójmiasto (12-13.09): Survival Race Wrocław, Mistrzostwa Europy Spartan
  • Runmageddon Wrocław (26-27.09): Barbarian Race, Survival Race, Maraton Warszawski
  • Runmageddon Warszawa (10-11.10): Bieg Hutnika

Fot. FB Gladiator Race, FB Runmageddon, Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany