Łowco adrenaliny. Nadchodzi CrossRun Paprocany! To zawody łączący w sobie bieganie, pływanie kajakiem i crosstraining. To jedyna taka impreza sportowa w Polsce. Wyzwanie dla prawdziwych twardzieli.

To nie będzie niedzielny spacerek. To będzie prawdziwie hardcorowy challenge. 15 września na terenie Tyskiego Jeziora Paprocańskiego zostanie rozegrany jedyny i niepowtarzalny CrossRun Paprocany. Dlaczego te zawody są takie wyjątkowe? Bo jako jedyne w Polsce łączą kajakarstwo, bieganie i crosstraining w jednym starcie!

Zawodnicy biorący udział w CrossRun Paprocany będą mieli do pokonania 3 etapy:

  1. Stacje cross treningu (12)
  2. Przepłynięcie jeziora kajakiem (1 km)
  3. Bieg wokół jeziora (6,5 km)

Pierwszy etap będzie składał się z zestawu ćwiczeń, które trzeba pokonać w jak najkrótszym czasie. Ale poprawnie technicznie. W sumie będzie ich 12. Będą to m.in. znane wszystkim miłośnikom biegów z przeszkodami burpeesy, ale też typowo crossfitowy martwy ciąg, front squat czy clean&jerk. Obciążenia będą dostosowane do płci. Każde z 12. ćwiczeń zostało szczegółowo omówione na fanpage’u CrossRun Paprocany.

Drugi etap to przepłynięcie kajakiem jeziora. Po 12. morderczych stacjach z etapu pierwszego będzie to nie lada wyzwanie.  Kilometrowa trasa w kajaku może zabrać dużo sił. A to przecie nie będzie jeszcze koniec. Z kajaku trzeba będzie wyskoczyć, żeby ruszyć na kolejny etap.

Trzeci etap to szansa na nadgonienie zaległości z wody. Do pokonania jest dystans 6,5 km wokół jeziora. Tylko po to, żeby dobiec do upragnionej mety.

Na zawodach oprócz dobrej, sportowej zabawy, priorytetami są technika i czas. Ten ostatni będzie mierzony po każdym z etapów. Dzięki czemu uczestnicy uzyskają pełen obraz swoich zmagań.

Na zawody można zapisać się za pośrednictwem portalu dostartu.pl. Zapisy ruszyły 1 kwietnia. Do końca sierpnia wpisowe wynosi 120 zł. Później rośnie do 150 zł. A po 10 września do 160 zł i nie będzie można już zapisać się online.

W ramach pakietu startowego każdy z zawodników otrzyma koszulkę, napój, bon na posiłek regeneracyjny, gadżety od sponsorów, a na mecie oczywiście medal. Najlepsza trójka kobiet i mężczyzn zostanie natomiast nagrodzona nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi oraz pamiątkowymi pucharami.

(materiał dostarczony przez CrossRun Paprocany)