Mistrzostwa Europy OCR Gdynia 2019 z pewnością będą najważniejszym wydarzeniem tego roku w biegach z przeszkodami w Polsce. Zamieszczamy listę biegów w Polsce kwalifikujących do tej imprezy.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w biegach z przeszkodami odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2019 roku w Gdyni. Zawodnicy chcący w nich uczestniczyć, muszą zdobyć kwalifikację. W tym roku w Polsce można to zrobić podczas łącznie 21 biegów, jakie odbędą się podczas 13-tu biegowych eventów, organizowanych w różnych częściach kraju.

Biegi kwalifikujące do Mistrzostw Europy OCR Gdynia 2019

Update (19.02.2019): zgodnie z opublikowaną już oficjalną listą biegów podczas których można wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni, ostatnim umożliwiającym to biegiem w Polsce będzie Barbarian Race w Wiśle (02.06.2019). Podczas Runmageddonu w Trójmieście i Poznaniu będzie można natomiast wywalczyć już kwalifikację do mistrzostw w 2020 roku.

Update (05.06.2019): odwołanie czerwcowego biegu Adrenaline Rush sprawiło, że do została powiększona lista biegów kwalifikujących do Mistrzostw Europy OCR o biegi rozgrywane po 25 maja br. Pełna lista dostępna jest tu: ocreuropeanchampionships.org/qualifying-events/

Regułą jest, że kwalifikację zdobywa TOP3 zawodników z fali Elite (oczywiście z podziałem na kobiety i mężczyzn) oraz TOP5 zawodników fal Age Group, jeżeli tylko znajdą się oni w grupie pierwszych 50 proc. całej fali Age Group. W 2018 roku od tej reguły istniały jednak odstępstwa. I tak podczas Barbarian Race w Tychach i biegu Biegun w Gdyni, kwalifikację zdobywało po 10 najlepszych zawodniczek i zawodników zarówno z elity, jak i wiekówek. O tym, czy w tym roku takie odstępstwa od reguły będą miały miejsce, poinformujemy zaraz po tym, jak oficjalną informację otrzymamy od OCR Polska. Można też jej szukać na stronie ocreuropeanchampionships.org (póki co jest tam lista z 2018 roku).

Mapa biegów kwalifikujących do Mistrzostw Europy OCR Gdynia 2019

Czytaj także:

3 komentarze

 1. Jacek

  Hej.
  Czy Top 5 Age group uwzględnia również fale typu open? czy wyłącznie elite? Poza Spartanem to w pozostałych biegach jest podział na Elite i Open bez kategorii Age Group. Organizator może zrobić tabelkę z wynikami z podziałem na kat. wiekowe, ale czy to będzie brane pod uwagę przy kwalifikacjach?

  Przy okazji na oficjalnej stronie mistrzostw są juz biegi z 2019 jednak wyłącznie te do 19 maja 2019.

  • Marcin Kiepas

   1. Kwalifikacje można zdobyć startując tylko w serii Elite;
   2. Organizatorzy biegów dostają wytyczne od OCR Polska ws. kwalifikacji do Age Group i pewnie tak to wygląda, jak opisałeś;
   2. Zgodnie z oficjalnymi informacjami ostatnim biegiem kwalifikacyjnym do OCREC2019 w Gdyni będzie Barbarian Race w Wiśle (02.06.2019);
   3. Runmageddon w Trójmieście i Poznaniu będzie kwalifikował już do OCREC2020.

 2. Adam Nowak

  W dniu 28 lutego do listy biegów kwalifikujących do Mistrzostw Europy OCR w Gdyni dołączył bieg Destroyer Race Miroszów (27.04.2019).