Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Za 5 dni startują III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Będzie to najważniejsze wydarzenie 2020 roku w biegach przeszkodowych w Polsce. Impreza jest dopięta jest na ostatni guzik, a zapowiadana frekwencja zaskoczyła samych Organizatorów.

W dniach 5-6 września 2020 roku w Rybniku-Kamień odbędą się III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Wyłonią one Mistrzynię i Mistrza Polski Biegów Przeszkodowych 2020. Zapisy on-line trwają tylko do północy 31 sierpnia br.

Zawodnicy będą rywalizować standardowo na 3 głównych dystansach:

  • 3 km z przeszkodami
  • 12 km z przeszkodami
  • 8 km z przeszkodami (3-osobowe sztafety)

Frekwencja w tym roku, pomimo panującej pandemii, zaskoczyła Organizatorów. Na dzień 30 sierpnia na krótkim dystansie (3 km) wystartuje 217 zawodników, na standardowym 264 zawodników, a w sztafetach 63 drużyny. Górny limit to po 300 zawodników w startach indywidualnych i 70 zespołów w sztafetach.

W tym roku Mistrzostwa Polski odbędą się na nowych zasadach, określonych przez World OCR – Fédération Internationale de Sports d’Obstacles. Zawodnicy będą mieli tylko jedną próbę pokonania przeszkody konstrukcyjnej, ale z możliwością wykonania karnego zadania za dwie takie niepokonane przeszkody. Dopiero nieudana próba pokonania trzeciej przeszkody, będzie oznaczała dyskwalifikację zawodnika. Co ważne, jakkolwiek na trasach biegów pojawi się sporo ciekawych przeszkód, to nie będzie już stawiania długich i ciężkich combosów. Zapowiada się więc bardzo dynamiczna rywalizacja, a o miejscu na podium mogą decydować dosłownie sekundy.

Inną nowością tegorocznych Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych będą zawody na torze OCR100M. To ultra krótka, bo licząca zaledwie 100 metrów i 12 przeszkód, rywalizacji na standaryzowanym przez World OCR – Fédération Internationale de Sports d’Obstacles torze przeszkód. Podczas tych zawodów zostanie nie tylko zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik i zawodniczka, ale również zostanie ustanowiony oficjalny rekord Polski i rekord Europy na torze OCR100M! Na dzień 30 sierpnia na zawody OCR100M zapisanych było 60 śmiałków. Warto przypomnieć, że zawody nie wymagają posiadania kwalifikacji.

O tytuł Mistrza KIDS rywalizować będą natomiast najmłodsi uczestnicy. W zaplanowanym na niedzielę 6 września biegu wystartuje około 120 dzieci.

W Mistrzostwach Polski, na zasadach OPEN, może wziąć też udział każdy, kto będzie tylko miał na to ochotę.

 

HARMONOGRAM MISTRZOSTW POLSKI OCR 2020:

Główną areną rywalizacji będzie stadion MOSIR w Rybniku-Kamieniu przy ulicy Hotelowej 11. Organizatorem Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Miasto Rybnik i MOSiR Rybnik/Kamień. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Sportu – Danuty Dmowskiej-Andrzejuk.

Na zakończenie warto przypomnieć, że trwa pandemia co wymusza pewne ograniczenia z tym związane. Aktualnie Rybnik znajduje się w zielonej strefie. To oznacza, że:

  • na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym, że nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności;
  • wydarzenie nie ma ograniczenia ilości uczestników ale, w rywalizacji nie może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia;
  • publiczność na obiektach sportowych musi zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami i maksimum 50 proc. liczby miejsc może być zajęte;
  • nie ma obowiązku noszenia maseczek podczas wydarzenia, jednak Organizator zachęca do zachowania w ten sposób bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Fot. & grafiki: Stowarzyszenie OCR Polska

(na podst. art. pras)

Czytaj także:

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany