Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W przyszłym roku na Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni oraz niezależnych Mistrzostwach Świata OCR w Londynie zadebiutują krótkie, sprinterskie formuły biegów z przeszkodami. Rok 2019 może przynieść prawdziwy boom na takie biegi.

Po ponad miesiącu trzymania w niepewności, organizatorzy niezależnych Mistrzostw Świata OCR ogłosili, że na przyszłorocznych mistrzostwach w Londynie pojawi się nowa sprinterska formuła biegu z przeszkodami (100M Sprint Championships). Zawodnicy będą rywalizować na zaledwie 100-metrowym dystansie naszpikowanym unikalnymi przeszkodami.

Zasady 100M SPRINT CHAMPIONSHIPS

 • nie jest wymagana wcześniejsza kwalifikacja, wystarczy się zarejestrować;
 • koszty: 20 USD dla pierwszych 100 zawodników i 30 USD dla pozostałych;
 • 4 kategorie wiekowe: mężczyźni oraz kobiety powyżej i poniżej 40 lat;
 • medale dla 10-ciu najlepszych zawodników każdej kategorii wiekowej;
 • nagrody pieniężne dla najlepszej 3-ki zawodników;
 • zawodnik będzie miał 2. próby, w klasyfikacji będzie liczył się czas szybszej próby;
 • zawody będą odbywać się w dowolnym czasie w dniach 11-13 października 2019.

Dodanie tego formatu jest kolejnym logicznym krokiem. Każdego roku słyszymy prośby uczestników o przygotowanie trasy, która położy nacisk na sprawdzenie techniki i sprawności w pokonywaniu przeszkód. Jesteśmy zachwyceni, że w końcu możemy Wam udostępnić 100-metrowy tor, który spełnia te warunki – powiedział Adrian Bijanada z firmy Adventurey, organizującej mistrzostwa.

Mistrzostwa Świata OCR 2019, które sami organizatorzy określają mianem niezależnych, odbędą się w dniach 11-13 października 2019 roku. Podobnie jak w tym roku, zostaną one zorganizowane pod Londynem, na terenach gdzie rozgrywane są biegi Nuclear Race.

Zawody NINJA TRACK na Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni 

Nowa sprinterska formuła zadebiutuje również na czerwcowych Mistrzostwach Europy OCR 2019 w Gdyni (27-30 czerwca 2019). Będzie to krótka formuła Ninja Track.  Uzupełni ona rywalizację zawodników na krótkim (5 km) i standardowym dystansie (10 km) oraz zmagania sztafetowe drużyn.

Prace nad ostatecznym kształtem Ninja Track wciąż trwają, powiedział nam Jacek Kozicki, prezes stowarzyszenia OCR Polska, które z ramienia EOSF (European Obstacle Sports Federation) przygotowuje mistrzostwa. Ogólny zarys zawodów jest natomiast znany.

Zawodnicy będą rywalizowali na krótkim dystansie około 100-300 metrów. Naszpikowanym on będzie technicznymi przeszkodami. W sumie będzie ich 8-12. Rywalizacja będzie trwała przez pierwsze 3 dni mistrzostw (27-29 czerwca) i zwieńczona będzie wielkim finałem, w którym wystartują zawodnicy z najlepszymi czasami (podobnie jak np. w Barbarian Arrow – przyp. redakcji).

Prawdopodobnie z dystansem i przeszkodami na Ninja Track będzie można zmierzyć się dowolną ilość razy. W zależności od przepustowości i ilości zainteresowanych zawodników. Nie będzie wymagana żadna wcześniejsza kwalifikacja, więc zapisać będzie mógł się każdy. Zapisy wystartują w grudniu lub styczniu. Będzie się można też zapisać na miejscu w Gdyni.

Czeka nas boom na sprinterskie biegi z przeszkodami?

Rok 2019 może przynieść prawdziwy boom na sprinterskie, a co za tym idzie również bardzo widowiskowe, formuły biegów z przeszkodami. Szczególnie, że Międzynarodowa Federacja Sportów Przeszkodowych (Fédération Internationale de Sports d’Obstacles – FISO), przy okazji listopadowych zawodów Ninja100 na Filipinach, zapowiedziała pojawienie się takich imprez również w Europie.

Fot. OCR World Championships, OCR European Championships

Jedna odpowiedź

 1. Marcin Kiepas

  Update: Artykuł został uzupełniony o informacje odnośnie zapisów i ilości przeszkód w formule NINJA TRACK na Mistrzostwach Europy OCR 2019 w Gdyni.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany