Na czerwiec organizatorzy ogłosili 22 eventy przeszkodowe w 9 różnych województwach. To po 5-6 wydarzeń przypadających na każdy z 4 czerwcowych weekendów. W tej grupie jest 16 biegów z przeszkodami, 3 samodzielne zawody na krótkich torach przeszkód (ninja) i 3 samodzielne biegi dla dzieci.

W czerwcu będzie aż 16 okazji, żeby wziąć udział w biegu z przeszkodami w całej Polsce. I to na wielu różnych dystansach – od 3 km do 21 km. W tej grupie będzie 6 dużych biegów, które zgromadzą minimum po ponad 1 tys. uczestników. To m.in. Runmageddon w Gliwicach i Ełku. Znajdzie się nawet coś dla miłośników schodów. Tych nie zabraknie podczas Run4Challenge na Stadionie we Wrocławiu.

Ci, którzy preferują same przeszkody, a nie bardzo lubią biegać, mogą wziąć udział w łącznie 5. zawodach na krótkich torach przeszkód (Ninja, Ninja OCR, OCR100M). W trzech przypadkach będą to samodzielne imprezy (Ninja Series,  Ninja Wolf Race, Ninja Festiwal), a pozostałych dwóch będą one towarzyszyć biegom Barbarian Race i Runaway.

Nie zabraknie również biegów i zawodów przeszkodowych dla dzieci. Te będą towarzyszyć w zasadzie większości czerwcowych wydarzeń. Dodatkowo odbędą się samodzielne biegi dla dzieci pod szyldem Survival Race Kids w Szczecinie i Świnoujściu, a także Bieg Królika w Gnieźnie.

Kalendarz biegów: https://extremalny.pl/kalendarz/ 
Mapa biegów: https://extremalny.pl/mapa/