Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W niedzielę 20 czerwca już po raz czwarty najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w Gnieźnie na zawodach przeszkodowych dedykowanych tylko im. Na małych biegaczy czeka ciekawa trasa, a na wszystkich dużo atrakcji towarzyszących biegowi. 

IV edycja Biegu Królika odbędzie się jak zawsze w Gnieźnie. Tym razem patronem biegu jest Królik Woj Piastowski, dlatego organizatorzy biegu tematycznie nawiązując do niego. Na dzieci w wieku od 2 do 14 lat czeka odpowiednio przygotowana trasa, naszpikowana przeszkodami, odpowiednio dostosowanymi do ich wieku i możliwości. Sama trasa będzie mieć dystans od 200 metrów do aż 2 kilometrów dla najstarszej grupy wiekowej.

No właśnie, Bieg Królika? Królik Woj Piastowski? O co w tym wszystkim chodzi? Koncepcja Traktu Królewskiego zakładała poprowadzenie trasy łączącej najciekawsze zabytki i miejsca pierwszej stolicy Polski, tak by turyści odwiedzający najciekawsze zabytki Wielkopolski (wśród których perłą jest gnieźnieńska katedra), docierali również do tych rzadziej do tej pory odwiedzanych, takich jak kościoły św. Jana Chrzciciela i św. Wawrzyńca, Park Miejski, dawne koszary Pruskie, czy secesyjne kamienice centrum miasta. “Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. W historii biegu patronowały Króliki: Bogatego Kupca, Żołnierza Pruskiego, Skryby.

Każda edycja Biegu Królika cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie podczas III edycji wystartowało ponad 700 dzieci w różnym wieku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, zarówno dla dzieci jak i dla rodzin. Płatny jest tylko i wyłącznie udział w biegu dla zainteresowanych.

Organizatorzy z edycji na edycję dokładają przeszkód i zapewniają, że tym razem też tak będzie. Już teraz możemy zdradzić, że ostatnie dwie kategorie wiekowe będą musiały zmierzyć się z 10-metrowym “low rigiem”, a ostatnia kategoria wiekowa pokonać samemu każdą przeszkodę, a za jej nie pokonanie sędziowie będą egzekwować karne burpeesy.

Każdy startujący otrzyma na mecie wyjątkowy medal, bogaty pakiet startowy ufundowany przez sponsora głównego – Sklepy Spożywcze Jagoda Sam. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców,  otrzymają nagrody specjalne. Łącznie będzie to 30 nagrodzonych dzieciaków.

Bieg Królika to nie tylko “sam bieg”, ale także pełno atrakcji dodatkowych. Nie zabraknie ciepłego posiłku, napojów, waty cukrowej, atrakcji typu laserowy paintball, tenis stołowy dla niewidzących – nowość! Będzie też popcorn, pizza, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, przyjedzie Straż Pożarna z zaprzyjaźnionego OSP Modliszewo. Pojawią się również wojowie, którzy rozegrają bitwę, a na trasie będą razem ze strażakami tworzyć “żywe przeszkody”. Prawdziwym hitem dla najmłodszych będzie “deszcz spadających cukierków z nieba” zrzucanych z paralotni.

Więcej informacji nt. biegu można znaleźć na FB Bieg Królika.

(mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany