Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Tor przeszkód Ninja Warrior Polska został przywieziony z Belgii, a przygotowania do show trwały pół roku – zdradza Beerend Jan Kepinski, szef Jake Vision, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Ninja Warrior Polska, znane na całym świecie sportowe show, zadebiutowało na antenie telewizji Polsat we wrześniu br. Program trafił w gusta widzów. Druga edycja, jak wynika z wciąż nieoficjalnych informacji, zostanie pokazana jesienią 2020 roku. Nieco szczegółów dotyczących produkcji programu zdradził w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Beerend Jan Kepinski, producent i reżyser, a także założyciel i właściciel firmy Jake Vision, która Ninja Warrior Polska wyprodukowało.

Tor Ninja Warrior został przywieziony z Belgii. Potrzebnych było 12 tirów. Jego rozkładanie w hali Arena Gliwice trwało 2 tygodnie. Przygotowania do produkcji show zajęły natomiast pół roku.

Domyślam się, że wymagającą produkcją było także „Ninja Warrior Polska”, choćby ze względu na przygotowanie hali. Ile to trwało?

Około pół roku trwał etap preprodukcji. Szukanie ludzi do tego formatu było bardzo trudnym zadaniem. Reklamowaliśmy się w klubach fitness, w internecie, na antenie Polsatu. Castingi były długie i trudne. Na nagraniach pojawiali się całkiem sprawni ludzie. Finalnie mieliśmy 250 uczestników, a to bardzo dużo na taki format. Jednak tor przeszkód ich przerósł. Scenografię do toru przeszkód przywiozło 12 tirów z Belgii. Budowano ją dwa tygodnie w hali ARENA Gliwice. To była duża operacja; największe show, jakie zrobiliśmy. Nie w studiu telewizyjnym, a w hali widowiskowo-sportowej.

Szef Jake Vision zapytany o to, kiedy producenci dowiedzieli się o kontynuacji programu zdradził, że stało się to po emisji 3. odcinka Ninja Warrior Polska.

Po trzech odcinkach „Ninja Warrior” też było już wiadomo, że Polsat jest zadowolony. Wiemy, co poprawić po pierwszym sezonie. Zawsze chcemy zmieniać rzeczy na lepsze, ale z drugiej strony – nic na siłę.

Dokładnie w tym samym czasie, o kontynuacji Ninja Warrior Polska, poinformowaliśmy na eXtremalny.PL w artykule “Sukces Ninja Warrior Polska, będzie 2. edycja sportowego show“.

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany