Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Najbardziej popularny dystans w biegach z przeszkodami (OCR) to 5-7 km. Jeżeli jednak lubisz prawdziwe wyzwania, to koniecznie musisz sprawdzić się na dystansie ponad 20 km. W tym roku będzie ku temu jeszcze 7 takich okazji, o różnym stopniu trudności. 

 

RUNMAGEDON (EŁK)

Data: 22.08.2020

Formuła: Hardcore

Parametry: 21 km + 70 przeszkód

Opis: Runmageddon Hardcore to najbardziej znany bieg na dystansie od 20 km w górę. Zalicza się on do Weterana. W 2019 roku w Hardcore pobiegło 7 proc. z 68 tys. wszystkich startujących w Runmageddonie, a prawie 64 proc. startujących w nim zawodników Elite doniosło opaskę. Hardcore w Ełku zalicza się do biegów płaskich. Jedną z przeszkód, której nie spotkacie na innych Runmageddonach, są kajaki.

 

BIEG MORSKIEGO KOMANDOSA (GDYNIA)

Data: 29.08.2020

Formuła: Hard, Hard X, Hard Historyczny

Parametry: 23-26 km

Opis: Bieg Morskiego Komandosa to bieg militarno-przeszkodowy. Zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym, z gumową atrapą AKM-47 i plecakiem (ten ostatni nie dotyczy biegu Hard X), a w przypadku Hard Historyczny również w hełmie Wojska Polskiego. Hard i Hard Historyczny to trasa terenowa o długości 20 km plus liczący 3 km odcinek wodno-plażowy. Uczestnicy Hard X dodatkowo pokonują jeszcze odcinek specjalny o długości 3 km. W tej formule wymagana jest umiejętność pływania.

 

CROSS STRACEŃCÓW (GŁOGÓW)

Data: 29.08.2020

Formuła: Złoty

Parametry: 21,195 km

Opis: Cross Straceńców to bieg organizowany przez Jurka Górskiego na torze motocrossowym w Głogowie. Bieg odbywa się po pętli (a dokładnie po 3 różnych pętlach). Jest biegiem bardziej crossowym niż przeszkodowym, gdyż przeszkody są głównie naturalne (rowy z wodą, podbiegi, zbiegi, mocne błoto, zarośla), a praktycznie nie ma tych sztucznych.

 

GROM CHALLENGE (CZERWONY BÓR)

Data: 12.09.2020

Formuła:

Parametry: 25 km

Opis: Grom Challenge to bieg militarno-przeszkodowy na dystansie 25 km. Bieg odbywa się na poligonie w Czerwonym Borze. Zawodnicy biegną w zespołach dwuosobowych. Wymagany jest mundur polowy, buty sznurowane za kostkę, plecak 25L, 2-metrowa lina, a także… zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uczestnictwa w biegu.

 

BARBARIAN RACE (USTROŃ)

Data: 27.09.2020

Formuła: Pain

Parametry: 20 km + 40 przeszkód

Opis: Barbarian Pain wraca po przerwie do kalendarza. Bieg to 2 pętle standardowego Barbariana. Czyli 2x więcej przeszkód, 2x podbiegi na Czantorię, plus niespodzianki. Tak oto tę formułę opisuje Grzegorz Szczechla: w zeszłym sezonie nie było edycji PAIN. Jeszcze zbyt dobrze pamiętaliśmy jak wyglądali uczestnicy po pierwszym wbiegnięciu na Czantorię, a czekało ich drugie… Tak samo będzie w tym roku 27 września. Ponad 40 przeszkód, a każdy chyba wie, że przeszkody na Barbarianie to nie jakieś popierdółki. Pojawią się też przeszkody nie będące na standardowym dystansie. Generalnie nazwa PAIN jest w pełni adekwatna i nie przesadzona.

 

RUNMAGEDON (???)

Data: 24.10.2020

Formuła: Hardcore

Parametry: 21 km + 70 przeszkód

Opis: Lokalizacja październikowego Runmageddonu nie jest jeszcze znana. Organizatorzy enigmatycznie podają jedynie, że będzie to “Południe”. Być może wzorem 2019 roku, będzie to góra Kocierz w w gminie Andrychów. Ten Hardcore będzie miał górską charakterystykę (rok temu około 950 m przewyższeń). Jednak to nie przewyższenia i dystans będą największym wyzwaniem. Dużo większym będzie pogoda i mocno ubłocone przeszkody.

 

RUNMAGEDON (???)

Data: 24.10.2020

Formuła: Ultra

Parametry: 42 km + 140 przeszkód

Opis: Ultra to najdłuższa formuła Runmageddonu. Bieg odbywa się na dwóch pętlach Hardcore. Zestaw 42 km, 140 przeszkód i górskich ścieżek, zwłaszcza w połączeniu ze słabszą pogodą sprawia, że formuła ta nie jest dla wszystkich. Doskonale to pokazują statystyki zimnego Runmageddon Ultra Kocierz 2019. Ukończyło go 44,9 proc. wszystkich startujących. Opaskę do mety doniosło tylko 2 ze 114 startujących w Elite mężczyzn i żadna z 10 kobiet.

 

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu, Bieg Morskiego Komandosa, Grom Challenge

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany