Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Od soboty 7 listopada przez kolejne trzy tygodnie, w związku z pandemią koronawirusa,  zostaje wprowadzony zakaz organizowania i przeprowadzania imprez biegowych w Polsce. Właśnie zostało opublikowane stosowne rozporządzenie.

Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie – taki zapis znalazł się w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W praktyce oznacza on zakaz organizowania większości biegów w Polsce.

Zakaz nie jest zaskoczeniem. Przynajmniej nie od wczoraj, gdy pojawiło się projekt rozporządzenia. Opisywaliśmy go w artykule: Rząd chce zakazać organizacji biegów do 29 listopada. W wersji finalnej została tylko dopuszczona możliwość organizacji biegów przez polski związek sportowy. Samo rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 listopada i zamyka drogę do organizacji (z małymi wyjątkami) biegów w Polsce od 29 listopada.

Wprowadzony przez rząd premiera Morawieckiego zakaz organizacji imprez biegowych, przede wszystkim uderza w zaplanowany na 7 listopada przeszkodowy Biegun OCR w Gdyni. Wysłaliśmy do organizatorów maila w tej sprawie i czekamy na odpowiedź.

Sądząc jednak na podstawie aktywności na facebookowym profilu Biegun OCR, jaka ma miejsce po tym, jak zakaz oficjalnie pojawił się w projekcie rozporządzenia, to organizatorzy niewiele się nim przejmują. Tylko dziś zostały opublikowane 3 posty zapraszające na sobotni event. Pod jednym z nich znaleźć można nawet pytanie o restrykcje, ale pozostało ono bez odpowiedzi organizatorów.

Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. można znaleźć tu.

Fot. Pexels & FB Biegun OCR

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany