Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W 2021 roku w Runmageddonie wystartowało ponad 50 tys. osób. Dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej. W 2022 roku ten największy bieg z przeszkodami ma apetyt chce ugościć na swoich ekstremalnych trasach jeszcze więcej biegaczy.  9 kwietnia we Wrocławiu oficjalnie startuje nowy sezon, w który Runmageddon wkracza z nowymi pomysłami, medalami i statuetkami.

Rok 2021 był dla Runmageddonu rokiem wzmożonej pracy. A w zasadzie rokiem odbudowy, po trudnym dla całej branży eventowej i sportowej, okresie lockdownu i licznych obostrzeń. Największy organizator biegów przeszkodowych w Polsce pokonał jednak i tę przeszkodę. W ubiegłym roku w Runmageddonie  wystartowało ponad 50 000 uczestników. Z czego ponad 40 proc. stanowili debiutanci, którzy po raz pierwszy w 2021 roku zmierzyli się z przeszkodowym wyzwaniem Runmageddonu.

– Bardzo nas to cieszy, że Runmageddon przyciąga nowe osoby, że coraz więcej osób wstaje z kanapy i sprzed telewizora i pokonuje nasze przygodowe trasy. Oto nam chodziło, by tworzyć dla ludzi wyzwanie, które zachęcą ich do aktywności i smakowania życia na sportowo – mówi Piotr Bałchanowski, organizator eventów.

W 2022 r., jak przyszło na markę odważnie patrzącą w przyszłość, Runmageddon chce zwerbować do udziału ponad 60 tysięcy uczestników dorosłych i około 20 tysięcy dzieci. Dlatego w kalendarzu zaplanował już 14 eventów, które odbywać się w tych najbardziej lubianych przez Runmageddończyków miastach i lokalizacjach.

Pewne jest, że Runmageddon 2022 trafi do Wrocławia, Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Poznania, a także po dwóch latach przerwy do Szczecina. Odbędzie się także w górach, gdzie zaplanowane będzie formuła Ultra – prawdziwe wyzwanie dla biegaczy przeszkodowych, którzy czekają na pokonanie 42 kilometrów zaplanowanych na górskich stokach. Runmageddon Górski z formułą Ultra jest jednym zapowiedzianym i potwierdzonym biegiem o tym dystansie, który odbędzie się w Polsce w 2022 roku.

Obserwując rosnącą popularność formuły dla rodzin – Family, organizator zamierza nadal zachęcać zespoły rodzinne do wspólnego pokonywania tej fantastycznej i integrującej przygody. W Runmageddonie Family w 2021 roku udział wzięło niespełna 6 tys. osób, czyli jego popularność wzrosła o ponad 40 proc. w stosunku do roku 2019.

– W obecnych czasach – pracy, nauki zdalnej, siedzenia przed komputerem, telewizją czy telefonem, rodziny potrzebują wyzwań, które odrywają je od cyfrowej rzeczywistości i pokazują, że wspólne przygody, sportowe wyzwania dadzą im nieocenione wspólne przeżycia, które będą je łączyć, a nawet mogą zaowocować wspólną pasją – mówi Jaro Bieniecki pomysłodawca Runmageddonu i prywatnie ojciec trójki dzieci.

– Już od dobrych kilkunastu lat jestem tatą i widzę ile dobrego robi wspólna pasja do sportu. Porządkuje emocje, uczy współpracy, zwiększa zaufanie i daje dzieciom poczucie ważności, czego bardzo potrzebują szczególnie w dobie pandemii i zachodzących zmian społeczno-kulturowych. Dlatego zdecydowanie w 2022 r. rzucamy wyzwanie rodzinom a szczególnie rodzicom, żeby zaprosili swoje dzieci do udziału w sportowej przygodzie i wspólnie zwyciężyli docierając na metę – dodaje Bieniecki.

Runmageddon oficjalnie rozpoczyna sezon 2022 eventem we Wrocławiu. Oficjalnie, bo pierwszy bieg w tym roku już się odbył. Był to Zimowy Runmageddon na terenie Twierdzy Modlin. Wrocławski bieg, którego oficjalna nazwa brzmi Runmageddon Arena Tarczyński Wrocław, odbędzie się w dniu 9 kwietnia. Do wyboru będą następujące formmuły: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut, Rekrut Nocny (6 km, 30 przeszkód), Junior (2 km, 15 przeszkód), Kids (1 km, 10 przeszkód), Family (2 km, 15 przeszkód).

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany