Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 29 lutego – 1 marca Runmageddon otworzy swój sezon biegowy eventem w Zakroczymiu koło Warszawy. Organizatorzy obiecują, że “będzie woda, lód, ogień i gwarantowana satysfakcja”. Dziś opublikowane zostały szczegóły trasy poszczególnych biegów. Rzeczywiście zapowiada się epicko.

Zimowy Runmageddon Warszawa-Zakroczym, pierwszy w sezonie 2020, zimowy będzie tylko z nazwy. Śniegu biegacze raczej nie doświadczą. Wg prognoz temperatura będzie kształtowała się na poziomie 6-7 stopni Celsjusza. To warunki podobne do tych sprzed roku, gdy Runmageddon w połowie lutego rozpoczynał sezon w podobnej lokalizacji (Modlin). Dlatego już na wstępie warto przypomnieć, jak się ubrać na ten zimowy tylko z nazwy Runmageddon

Ubiegłoroczny Runmageddon w Modlinie był jednym z ciekawszych w sezonie. Świetna trasa, dobrze rozstawione przeszkody, dobre warunki do biegania. Zapowiada się, że w tym roku będzie równie epicko. Centralnym punktem będą mury Reduty Napoleona, skąd startować będą biegacze i gdzie rozstawione będzie biegowe miasteczko.

Formuła Intro dla debiutantów

Trasa formuły Intro liczyć będzie 3 km i naszpikowana będzie 15 przeszkodami. Poprowadzona ona będzie dookoła Reduty Napoleona, po wałach okalających tę budowlę oraz nad Wisłą. Pierwszą przeszkodą będzie “Dywan z opon”, kolejnymi 2,4-metrowa ścianka (Poradnik: Jak poradzić sobie ze ścianką na Runmageddonie?) i drewniana konstrukcja zwana “Poznańskimi Koziołkami”. Następnie uczestnicy pokonają doły i wbiegną na wały prowadzące nad Wisłę. Tam przeciskać się będą przez “Porodówkę” i pokonają “Poręcze Szerokie”. Po czym wrócą w okolice Reduty, gdzie staną twarzą w twarz z kolejnymi konstrukcjami Runmageddonu. Na finiszu czekać ich będzie najpierw kąpiel w lodowatej wodzie, a później dla rozgrzania  – skok przez “Ogniową”.

Rekrut dla tych odważniejszych

Uczestnicy startujący w formule Rekrut (6 km i 30 przeszkód) również swoje zmagania z trasą rozpoczną od “Dywanu z Opon”, ścianki i “Poznańskich Koziołków”. Następnie ruszą na iście surwiwalową trasę po wzmocnieniach Garnizonu. Będę przebiegać przez historyczne tunele, wspinać się na wały i z nich zbiegać.  Niekiedy przeczołgają się pod zasiekami rozłożonymi na zboczu pagórków. Będą musieli przedzierać się przez zarośla oraz przez sieć “Wdowy”. Przebiegną przez park, nieopodal Bramy Północnej, gdzie czekać będą na nich “Ringi” i “Weryfikator” (Poradnik: Weryfikator Marzeń czyli jak pokonać ringi i deskę?). Później, kierując się do Wieży Czerwonej, na swej drodze spotkają “Ścianę z Łańcuchów” oraz “Pętlę z Obciążeniem”. Za pomocą lin zejdą nad rzekę, by dalej czołgać się “Jelitami pod górę”. Kiedy wrócą na teren Miasteczka, czekać na nich będzie zimno-ciepłe wyzwania lodu i ognia oraz konstrukcje Runmageddonu (Poradnik: Jak pokonać multirig?).

Hardcore czyli 21 km i 70 przeszkód

Trasa formuły Hardcore (21 km i 70 przeszkód) początkowo będzie biec odcinkami Rekruta. Po pajęczych sieciach „Wdowy” uczestnicy ruszą nową trasą. Jej pierwszy odcinek będzie biegł równolegle do ulicy Obwodowej. Tak dotrą do Bramy Ostrołęckiej, pokonując tunel pod drogą. Następnie czekać ich będzie wodne wyzwanie “Dętki” oraz bieg przez tunel Galerii Strzeleckiej. Dalej wzdłuż budowli Garnizonu. Wtargną oni do ich gmachów. Sprawdzą się m.in. na “Harfie”, będą przerzucać opony. Zbiegną trasą Rekrut nad rzekę, a stamtąd ruszą w stronę Zakroczymia. Miasto gospodarzy przywita ich licznymi krętymi podbiegami i zbiegami oraz przeszkodami takimi jak: “Komandos”, “Drabinka Strażacka” czy “Pole Dance”.

Dla biegaczy startujących w serii Elite zarówno sobotni Rekrut (29.02.2020), jak i niedzielny Hardcore (01.03.2020) będą biegami rozgrywanymi w ramach Liga Runmageddon Elite z łączną pulą nagród pieniężnych w wysokości 54 tys. zł.

(na podst. mat. pras)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany