Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W sobotę w Młodocinie Większym niedaleko Radomia został rozegrany bieg z przeszkodami Platinium Cross Run Radom na dystansie 4 km. Ta kameralna, ale jakże udana impreza, pozwoliła zasmakować radości z przeszkodowego biegania. Chcemy więcej takich imprez.

Biegi z przeszkodami zdobywają serca Polaków. Radom do tej pory był białą plamą na ekstremalnej mapie Polski. Zmieniło się to dopiero 2 czerwca. Klub Platinium Radom wspólnie z Paint Wars – Paintball Radom zorganizował bieg Platinium Cross Run Radom. Uczestnicy mieli do pokonania 4 km i 10 przeszkód.

Platinium CROSS RUN Radom ma być przede wszystkim przygodą, sposobem na aktywne spędzenie weekendu, zapoznaniem się z biegami przeszkodowymi, a nie wydarzeniem stricte sportowym. Dlatego jest to impreza dedykowana dla wszystkich –  zapewniała przed biegiem w rozmowie z eXtremalny.PL Aleksandra Kiełb, kierownik klubu Fitness Platinium w Radomiu. I tak też faktycznie było. Bieg był dobrym wstępem do tego, żeby zasmakować z czym się je biegi przeszkodowe. Pokazał, że biegając w terenie można się dobrze bawić.

Bieg był „skrojony” pod początkujących. Nie tylko jeżeli chodzi o sam dystans 4 km, ale przede wszystkim o przeszkody, które należały do kategorii bardzo łatwych. Było m.in. bieganie po muldach z piachu, czołganie (a raczej przechodzenie na kolanach) pod zasiekami, przebiegnięcie „dywanu” z opon, skoki przez beczki i wykopany rów, wbiegnięcie po pochyłej kratownicy, czy najbardziej wymagające ze wszystkich wspinanie się po linie.

Przeszkody urozmaicały bieg, zaostrzały apetyt na więcej, ale w żaden sposób nie utrudniały życia. Cóż, pierwsze koty za płoty. Może przy okazji kolejnej edycji pojawią się już trudniejsze przeszkody (np. wymagające mocnego chwytu), których pokonanie sprawi więcej problemów, a początkującym pokaże inny, piękny aspekt biegów przeszkodowych, jakim jest pomaganie sobie podczas zawodów.

Wyniki Platinium CROSS RUN Radom (02.06.2018)

  1. Mariusz Żak
  2. Tomasz Fereniec
  3. Bartosz Machnio

Wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy startowe z praktycznymi upominkami od sponsorów, których często próżno szukać na znacznie większych imprezach przeszkodowych. Po ukończeniu biegu natomiast zostały wręczone medale i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa (bardzo miły gest), a najlepsza trójka zawodników została nagrodzona prezentami od sponsorów.

W sobotę dopisała też pogoda, co dodatkowo pozytywnie wpłynęło na atmosferę całej imprezy. A ta była iście piknikowa. Podkreślały to zresztą rozstawione leżaki, zapach kiełbasek z grilla i muzyka puszczana przez DJ-a.

Ogólnie bardzo miło spędziliśmy sobotnie przedpołudnie. Zresztą nie tylko my. Wszyscy byli zadowoleni. Dobrze by było, żeby CROSS RUN stała się w Radomiu imprezą cykliczną, integrującą ludzi i przygotowującą do dłuższych biegów przeszkodowych.

Czytaj także:

  1. Posmakuj biegu z przeszkodami podczas Platinium CROSS RUN Radom
  2. Galeria zdjęć z Platinium CROSS RUN Radom

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany