Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Katia Varabyova prowadzi w zestawieniu po trzech biegach Ligi Runmageddon Elite. Ma 85 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem. Kolejny bieg ligowy już 8 sierpnia w Poznaniu.

Runmageddon uruchomił ligę dla Elity w tym roku. Inauguracja nastąpiła podczas Zimowego Runmageddonu w Warszawie (29 lutego – 1 marca). Pandemia koronawirusa i odwołane biegi pokrzyżowały plany, przez co Liga, która miała zakończyć się z końcem sezonu 2020, została wydłużona do czerwca 2021 roku.

Celem Ligi jest wyłonienie najlepszego zawodnika lub zawodniczki wśród wszystkich startujących w serii Elite. Na każdym biegu będą punktować zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 30. Osobno kobiety i mężczyźni. Zwycięzca biegu zdobędzie 100 punktów, za 2 miejsce będzie 85 punktów, za 3 miejsce 70 punktów, a za 30 miejsce 1 punkt. Dodatkowe punkty te będą mnożone w zależności od trudności biegu.

Po trzech biegach na prowadzeniu jest Katia Varabyova, która wygrała Rekruta w Warszawie i Gliwicach oraz zajęła 6. miejsce podczas Harcore w Warszawie. Zgromadziła 310 pkt. Na 2. miejscu jest Wojciech Brzoskwinia. On również punktował na wszystkich trzech biegach.

TOP10 zawodników Ligi Runmageddon Elite:

  • Katia Varabyova (310)
  • Wojciech Brzoskwinia (225)
  • Sara Lundberg (205)
  • Katarzyna Baranowska (200)
  • Maciej Serafiński (200)
  • Józef Chmielorz (200)
  • Bartosz Filip (190)
  • Marcel Fabian (180)
  • Agnieszka Rynkiewicz (170)
  • Mateusz Krawiecki (165)

W TOP10 zawodników Ligi największym pechowcem jest Mateusz Krawiecki. Gdyby nie zapomniana opaska podczas Hardcore’a, to do swojego dorobku 165 pkt. (wygrana w warszawskim Rekrucie, 4. miejsce w Gliwicach), dołożyłby 200 pkt. za zwycięstwo i ze sporą przewagą prowadził w Lidze.

Liga Runmageddon Elite to nie tylko walka o tytuł najlepszego zawodnika, ale i konkretne nagrody pieniężne. Ich łączna wartość to 54 tys. zł.

Koniec sezonu Ligi będzie momentem, w którym najlepsi Eliciarze zostaną odpowiednio nagrodzeni – mówi Jarosław Bieniecki, założyciel Runmageddonu.

W Lidze Elite stawiamy na nagrody finansowe, których łączna wartość wyniesie 54 tysiące złotych. Zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie Runmageddonu, Zawodnicy którym uda się stanąć na podium zgarną kolejno: 20 000, 10 000 i 5 000 zł! – dodaje.

Najbliższy Runmageddon odbędzie 8 sierpnia br. w Poznaniu. Zawodnicy będą tam mogli złapać punkty podczas Rekruta.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany