Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon docenił zawodników serii Elite. W tym sezonie startuje Liga Runmageddon Elite z łączną pulą nagród pieniężnych w wysokości 54 tys. zł. Nagrodzonych zostanie pierwszy 20. zawodników.

Liga Runmageddon Elite zostanie zainaugurowana podczas Zimowego Runmageddonu Warszawa-Zakroczym (29.02-01.03.2020) i trwać będzie do końca sezonu 2020. Nie trzeba będzie się do niej specjalnie zapisywać. Wystarczy wystartować w którymś z biegów Runmageddonu w serii Elite.

Na każdym biegu punktować będą zawodnicy serii Elite zajmujący miejsca od 1 do 30. Osobno kobiety i mężczyźni. Zwycięzca biegu zdobędzie 100 punktów, za 2 miejsce będzie 85 punktów, za 3 miejsce 70 punktów, a za 30 miejsce 1 punkt.

Dodatkowe punkty te będą mnożone w zależności od trudności biegu. Najwyższy mnożnik, bo aż 2,5 będzie dotyczył biegu na dystansie Ultra. W przypadku Rekruta mnożnik będzie wynosił 1,0, czyli punkty będą przyznawane zgodnie z powyższą tabelą.

  • REKRUT x1
  • CLASSIC x1,5
  • HARDCORE x2
  • ULTRA x2,5

Po każdych zawodach będzie aktualizowana tabela z wynikami Ligi Runmageddon Elite.

Tomasz Prykowski, event&sport manager Runmageddon o Lidze:

Zależy nam na promocji i profesjonalizacji biegów przeszkodowych.  Nasi zawodnicy Elite to prawdziwi sportowcy, którzy dokładają wszelkich starań, by stawać się coraz lepszymi i skuteczniejszymi w tej dziedzinie. Chcemy ich nagradzać i stworzyć im rywalizację godną mistrzów. Dlatego w 2020 wprowadzamy Ligę Runmageddon Elite. Nowa liga Runmageddon Elite da szansę tym najwytrwalszym i najskuteczniejszym zdobyć nagrody pieniężne.

Po ostatnim biegu sezonu 2020, czyli po zwyczajowym Finale Ligi, który w tym roku zaplanowany jest w dniach 10-11 października 2020, zostaną przyznane nagrody pieniężne. Tu ważna uwaga. Nagrody będą przyznawane wg tabeli Ligi Runmageddon ELITE, ale bez podziału na kategorie płciowe. Otrzyma je więc łącznie 20 najlepszych zawodników i zawodników. Łączna pula nagród pieniężnych to 54 tys. zł. Najlepszy zawodnik otrzyma czek o wartości 20 tys. zł. Najniższa nagroda to 500 zł. Będą nią premiowane miejsca od 16 do 20.

Regulamin Ligi Runmageddon Elite można znaleźć tu.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany