Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon zainauguruje sezon 2020 w Nowym Dworze Mazowieckim. W odróżnieniu jednak od ubiegłego roku, miasteczko biegowe będzie zlokalizowane w okolicy Reduty Napoleona, a Twierdza Modlin i pobliski Zakroczym, będą stanowić punkt wypadowy dla przeszkodowców.

Pierwszy w tym roku i jedyny Zimowy Runmageddon, odbędzie się w dniach 29 lutego – 1 marca 2020 roku.  Areną zmagań będzie Nowy Dwór Mazowiecki i Zakroczym, czyli miejscowości leżące około 40 km od Warszawy. W kończący luty weekend kilka tysięcy uczestników zmierzy się z wyzwaniem ekstremalnego biegu na prawym brzegu Wisły w historycznej budowli – Reducie Napoleona. Obiekt finalnie wzniesiony w 1811 roku, sięga pamięcią czasów Napoleońskich. Jego projekt przypisuje się samemu cesarzowi Bonaparte. Runmageddon Zakroczym będzie więc okazją nie tylko do niecodziennej aktywności sportowej, ale także do przeżycia przygody w iście historycznym miejscu.

Podczas zimowej edycji Runmageddonu dostępne będą trzy formuły dla dorosłych: Intro (3 km i 15 przeszkód), Rekrut (6 km i 30 przeszkód) oraz Hardcore (21 km i 70 przeszkód).

Nie zabraknie także okazji do sportowej rywalizacji dla młodszych Runmageddończyków. Dzieci w wielu od 4 do 11 lat będą mogły przeżyć przygodę, pokonując kilometrowy tor z 10 utrudnieniami. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia po raz pierwszy stanie w szranki na nowych dla nich trasach Runmageddonu. W formule Junior od 2020 roku uczestnicy będą pokonywać wybrane i dodatkowo zabezpieczone przeszkody z tras dla dorosłych.

Wszystkie formuły startować będą z Reduty Napoleona, a ich trasy będą zaplanowane na terenie Garnizonu Modlin. Uczestnicy najdłuższego dystansu dobiegną także do partnerskiego miasta Zakroczym, gdzie poznają rynek miasteczka i jego urokliwe uliczki z przewyższeniami.

Zimowy Runmageddon Warszawa otworzy runmageddonowy sezon 2020. Na dzień dzisiejszy ogłoszone zostały terminy i trwają zapisy 8 różnych eventów (w tym 2 w Czechach organizowane razem z Gladiator Race). Z naszych informacji wynika, że w tym roku łącznie odbędzie się 15 eventów pod szyldem Runmageddonu, a Finał zaplanowany jest na weekend 10-11 października br.

Runmageddon wróci w okolicę Warszawy w dniach 30-31 maja (już można się zapisywać), a następnie w pierwszy weekend września (jeszcze nie został ogłoszony).

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podst. mat. pras.)

Czytaj także: Wybierasz się na Zimowy Runmageddon? Podpowiadamy jak się ubrać!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany