Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sportowe show Ninja Warrior Polska zgromadziło średnio 1,44 mln widzów przed telewizorami. Największym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze odcinki, później oglądalność spadła. Pomimo tego program okazało się sukcesem.

Zakończyła się pierwsza polska edycja, znanego na całym świecie sportowego show, Ninja Warrior. Począwszy od 3 września br., przez 7 kolejnych tygodni, widzowie telewizji Polsat mogli oglądać zmagania łącznie 204 uczestników z torem przeszkód.

W wyemitowanym 15 października finale programu, spotkało się 24 najlepszych zawodników. Z tej grupy tylko 4 osoby poradziły sobie z liczący 9 przeszkód pierwszym etapem toru finałowego (łącznie było 3 etapy). Był to: Mateusz Skrodzki, Michał Baryza, Ivan Kohut i Jakub Zawistowski. Nikomu nie udało się pokonać drugiego etapu toru finałowego. Najdalej zaszedł Jakub Zawistowski i to on zdobył tytuł “Last Man Standing”.

Pierwsza edycja Ninja Warrior Polska, jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, zgromadziła przed telewizorami średnio 1,44 mln widzów. To przełożyło się na 9,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i dało Polsatowi drugie miejsce w tym paśmie.

Oglądalność całego pierwszego sezonu Ninja Warrior Polska

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Zwraca uwagę, że zainteresowanie Ninja Warrior Polska spadło w drugiej połowie sezonu. Średnia widownia czterech ostatnich odcinków to 1,31 mln, podczas gdy trzech pierwszych 1,6 mln, a premierowy odcinek show w dniu 3 września śledziło 1,68 mln widzów.

Pomimo tego spadku widowni, Ninja Warrior Polska okazał się dużym sukcesem Polsatu. Zarówno pod względem widzów, jak i wpływów reklamowych. Jak wynika z danych opublikowanych przez Wirtualne Media, średnie wpływy reklamowe z jednego odcinka to prawie 3,6 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Dla porównania podobne wpływy w przypadku innego reality -show Love Island. Wyspa Miłości, które również było nowością tej jesieni w ramówce Polsatu, to 1,6 mln zł. Co ciekawe, w przypadku tego ostatniego programu, właśnie wystartowały castingi do drugiej edycji. Można więc spodziewać się, że lada chwila również zostanie ogłoszony casting do drugiej edycji Ninja Warrior Polska.

Fot. FB Ninja Warrior Polska

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior Polska, a także ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany