W 2022 roku odbędzie się już 13. edycja militarno-przeszkodowego Biegu Morskiego Komandosa. Tradycyjnie odbędzie się on w ostatni weekend sierpnia w Gdyni. Zapisy właśnie wystartowały.

Bieg Morskiego Komandosa to propozycja dla zwolenników biegów przeszkodowych o militarnym charakterze. Zawodnicy startują w umundurowaniu polowym i z gumową atrapą AKM-47. 13. edycja biegu odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku w Gdyni. Dzień później, 28 sierpnia, odbędą się towarzyszące mu wydarzenia, czyli Bieg Małego Komandosa i Operacja Rekrut. Zapisy na nie wystartowały 1 stycznia.

Trasa biegu poprowadzona będzie przez Kolibki Adventure Park Gdynia, plażę w Gdyni Orłowie, ale też przez pagórki otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tereny Nadleśnictwa Gdańsk. Do wyboru jest aż 6 różnych formuł biegu. W tym formuły

HARD – dystans 23 km, pełne umundurowanie polowe, buty ponad kostkę, plecak z balastem, gumowa atrapa AKM-47.

HARD X – dystans 23 km + zespołowy odcinek specjalny o długości 3 km, pełne umundurowanie polowe, buty ponad kostkę, gumowa atrapa AKM-47.

HARD HISTORYCZNY – dystans 23 km, start o godz. 04:45, pełne umundurowanie polowe, buty ponad kostkę, plecak z balastem, gumowa atrapa AKM-47, hełm Wojska Polskiego.

SPRINT – dystans 11 km, strój dowolny.

TEAM (sekcja czteroosobowa) – dystans 23 km, pełne umundurowanie polowe, buty ponad kostkę, atrapa moździerza o wadze 25 kg.

TEAM SPRINT (sekcja dwuosobowa) – strój dowolny, atrapa moździerza o wadze 12 kg.

W niedzielę 28 sierpnia 2022 roku odbędzie się dedykowany dla dzieci w wieku od 3 do 17 lat Bieg Małego Komandosa, a także Operacja Rekrut. Ten ostatni to biegu o długości 7 km, którego trasa składa się z 2 odcinków: terenowego i plażowego. Na trasie Operacji Rekrut znajdują się przeszkody naturalne podyktowane uwarunkowaniem terenu oraz specjalnie przygotowane konstrukcje.

Ceny pakietów startowych na Bieg Morskiego Komandosa zaczynają się od 139 zł za formułę Operacja Rekrut, za Sprint trzeba zapłacić 199 zł, a formuła Hard X kosztuje 369 zł.

Bieg Morskiego Komandosa nie jest jedynym biegiem przeszkodowo-militarnym. Podobny charakter mają biegi Formoza Challenge i Bieg Tygrysa.

Fot. FB Bieg Morskiego Komandosa / Project-on

Przeczytaj także: Kalendarz biegów przeszkodowych i zawodów ninja OCR na rok 2022