Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Maj, czerwiec, sierpień i wrzesień to obecnie najmocniej obłożone biegami miesiące w 2022 roku. Wielu jednak organizatorów biegów przeszkodowych wstrzymuje się z ogłaszaniem swoich wydarzeń, przez co kalendarz wciąż wygląda ubogo.

Aktualnie w kalendarzu jest około 50-ciu różnych przeszkodowych eventów na rok 2022. Najlepiej pod tym względem wypada czerwiec, z 10-cioma takimi wydarzeniami. Mocno obłożony jest również maj, sierpień i wrzesień.

Zwraca uwagę, że słabo w stosunku do ostatnich lat “obstawiona” jest wiosna. Można się domyślać, że organizatorzy obawiają się kolejnej fali pandemii koronawirusa, która nawet jeżeli nie przyniesie nowych obostrzeń związanymi z organizacją wydarzeń sportowych, to z pewnością negatywnie odbije się na frekwencji.

Z ogłaszaniem biegów OCR i zawodów ninja wstrzymuje się zresztą większa grupa organizatorów. Doskonale ilustrują to liczby. Aktualnie w naszym kalendarzu jest o około 40 proc. mniej pozycji niż pod koniec, pandemicznego przecież, 2020 roku.

Szukacie kalendarza OCR/ninja na 2022 rok? Dobrze trafiliście! Systematycznie aktualizowany kalendarz biegów przeszkodowych i zawodów ninja OCR, a także mapę biegacza znajdziecie w portalu eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany