Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 19-20 października we Wrocławiu odbędzie się ostatni w 2019 roku Runmageddon, który jednocześnie będzie Finałem Ligi i Mistrzostwami Polski Runmageddonu. Jedną z atrakcji będzie powrót Gamesów.

Stadion Wrocław, Park Pilczyckiego oraz wody rzeki Ślęży – to one będą areną ostatniego w 2019 roku Runmageddonu. Organizatorzy przygotowali aż 7 różnych formuł biegu z przeszkodami. Będzie to: Kids, Junior, Family, Intro, Rekrut, Games i Finał.

Gamesy wracają do Wrocławia

Runmageddon Games to rywalizacja na krótkim torze przeszkód. Ta widowiskowa formuła, która funkcjonował w latach 2015-2016, została reaktywowana w kwietniu br. z okazji 5. urodzin Runmageddonu. Te były świętowane właśnie we Wrocławiu. Teraz Gamesy wracają na Finał Ligi.

Zawodnicy, wśród których będą uczestnicy programu Ninja Warrior Polska (m.in. Jakub Zawistowski, Witalij Orichowski, Mateusz Kaczmarski), będą mieli do pokonania liczący łącznie 100 m tor przeszkód. Przy pokonywaniu przeszkód obowiązują zasady z serii Elite. Czterech najszybszych mężczyzn i cztery najszybsze kobiety przechodzą do etapu półfinałowego, z którego wyłania się dwie najlepsze pary walczące ze sobą w finałowej rozgrywce. Nagrodą jest zegarek Samsung Galaxy Watch Active.

Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu, o Gamesach:

Kolejny rok z Runmageddon zmierza ku końcowi, postanowiliśmy więc że na ostatnim evencie wrócimy z formułą, która cieszy się sporym zainteresowaniem Uczestników oraz wiernych kibiców. Runmageddon Games, w których pojawią się także Ninja Warrior będzie z pewnością ciekawą atrakcją dodatkowo podnoszącą rangę Finału Ligi. Nie możemy się już doczekać nadchodzącego weekendu, który zapowiada się epicko i gorąco. Atmosferę podgrzeje nie tylko walka na trasie, ale także temperatura, która zgodnie z prognozami będzie dość wysoka.

“Ta jedyna”

We Wrocławiu wracają nie tylko Gamesy, ale też przeszkoda: Ta Jedyna, czyli lina po której uczestnicy muszą przedostać się z jednego na drugi brzeg rzeki Ślęży (zobacz: Ta jedyna lina na Runmageddonie). Na biegu pojawi się też m.in. Multi Rig, Pole Dance, Atak Szczytowy, Chomik by Samsung, Wariat, Hope to Rope, czy Fireman.

Finał Ligi

Finał Ligi to kończący cały roczny cykl bieg na dystansie 10 km z 50 przeszkodami. Żeby w nim wystartować, trzeba mieć przynajmniej 2 punkty w Lidze Runmageddonu. W praktyce oznacza to konieczność wcześniejszego startu przynajmniej w jednym biegu. Dla uczestników Finału organizatorzy przygotowali specjalny medal.

Mistrzostwa Polski Runmageddonu

W ramach Finału Ligi odbędą się Mistrzostwa Polski Runmageddonu. Wystartować w nich mogą zawodnicy, którzy w tym roku ukończyli co najmniej jeden bieg Runmageddon w formule REKRUT, CLASSIC, HARDCORE lub ULTRA, zajmując miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite Kobiet lub Elite Mężczyzn albo zajmując w tych biegach miejsce od 1 do 3 w klasyfikacji Elite Masters Kobiet lub Elite Masters Mężczyzn.

Aktualnie (po weryfikacji) na listach startowych zapisanych jest 115 mężczyzn i 28 kobiet.

W 2018 roku, odbywające się w Siedlcach, III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon wygrał wśród mężczyzn Krystian Domański, a najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Szaruga.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany