Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon wraca do korzeni i reaktywuje zawody Runmageddon Games. Z tą sprinterską formułą biegu z przeszkodami można będzie się zmierzyć w drugi weekend kwietnia we Wrocławiu.

Runmageddon we Wrocławiu będzie wyjątkowy. Będzie to urodzinowa edycja tego cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. W dniach 13-14 kwietnia uczestnicy, kibice oraz organizatorzy świętować będą 5 lat Runmageddonu.

Z tej okazji reaktywowane zostały zawody Runmageddon Games. To sprinterska formuła biegu z przeszkodami, podczas której zawodnicy rywalizują na krótkim, bo zaledwie 50-metrowym, torze przeszkód.

Chcemy, aby urodzinowy Runmageddon Wrocław był wyjątkowy, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do korzeni i zaprosić do sprawdzenia się w popularnych niegdyś formułach Games. Zapewniam, że wrocławska edycja pełna będzie dodatkowych atrakcji. Jedną z nich będzie muzeum Runmageddonu oraz start specjalnej urodzinowej, w której pobiegną Runmageddończycy, którzy są z nami od początku – mówi prezes i pomysłodawca Runmageddonu, Jaro Bieniecki.

W latach 2015-2016 Runmageddon Games był rozgrywany w formie pojedynków na 200-metrowym torze przeszkód. Był projektowany tak, aby mogli w nim rywalizować sportowcy, których mocną stroną jest siła, szybkość, skoczność i wytrzymałość.

Powrót Games-ów ucieszył 10-krotnego zwycięzcę tych zawodów Wojtka Sobierajskiego:

Bardzo mi się ten pomysł podoba i nie mogę się już doczekać pierwszej edycji po kilkuletniej przerwie! Dziesięć wygranych z rzędu to kawał pięknych wspomnień i niesamowita, dwuletnia passa, która wiązała się z ciągle rosnącą presją. W porównaniu do 2015 i 2016 roku jestem szybszy, zwinniejszy i mam lepszy chwyt, jednak jeśli chodzi o siłę, to zaliczyłem spadek. Wiąże się to ze spadkiem wagi i zwiększeniem jednostek biegowych. Ciekawe, w jakiej formy wrócą Gamesy. Ale bez względu na wszystko pojawię się na linii startu w jednym celu: tylko zwycięstwo!

Wtóruje mu inna wielokrotna zwyciężczyni Runmageddon Games, a obecnie najbardziej utytułowana polska zawodniczka OCR (Obstacle Course Racing), Małgorzata Szaruga.

Runmageddon Games był moją ulubioną formułą. Krótki i bardzo szybki dystans, który sprawdzał szybkość, zwinność, siłę. Z każdą edycją podobało mi się coraz bardziej ponieważ dokładane były coraz lepsze przeszkody. Np. Multirig, Triceps Bar.

Cieszę się ogromnie na reaktywację. Powrócą “starzy” wyjadacze i zapewne pojawią się nowi. Będą to dobre treningi przed ME na tym najkrótszym dystansie. Jednak myślę, że obecny poziom jest wyższy i będzie trzeba dodać jakąś techniczną przeszkodę.

Zawody Runmageddon Games odbędą się w sobotę (13 kwietnia) i niedzielę (14 kwietnia). Poprowadzi je Tomasz Żak. Podczas wrocławskiego wydarzenia startujący będą mieli okazję spróbować sił biorąc udział w rywalizacji polegającej na jak najszybszym pokonaniu sześciu ustawionych blisko siebie przeszkód.  Zawodnicy będą musieli się zmierzyć m.in. z Combosem (Kołkownica, Weryfikator Marzeń, Wariat i Killer Plank), Hope to Rope, Ukośną, Rigiem, zasiekami i liną.


Pierwsza seria Runmageddonu Games wystartuje o godzinie 10:00, a udział w niej wezmą pomysłodawcy i realizatorzy pierwszego Runmageddonu Jaro Bieniecki i Marek Podgórski. Następnie co 15 minut startować będzie naprzemiennie para męska i damska, która walczyć będzie o jak najlepszy czas. Pierwsza cześć eliminacyjna potrwa do godziny 14:00. Następnie z grupy startujących wyłonione będą osoby, które z najlepszym czasem pokonały Runmageddon Games. W kolejnej godzinie cztery kobiety i czterech mężczyzn stanie w walce o miejsce na podium.

Zawodnicy, którzy najszybciej pokonają Runmageddon Games i zdobędą miejsce w pierwszej trójce otrzymają nagrody od producenta obuwia i odzieży sportowej marki Li-Ning.

Koszt uczestnictwa w zawodach to 20 zł.

(na podstawie materiału prasowego)

Czytaj także:

Jedna odpowiedź

  1. Marcin Kiepas

    UWAGA: Artykuł został zaktualizowany o ostateczną listę przeszkód na Runmageddon Games. [08.04.2019]

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany