Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W weekend ponad 8 tys. pasjonatów biegów z przeszkodami świętowało 5-te urodziny Runmageddonu. We Wrocławiu zmierzyli się oni nie tylko z dobrze znanymi runmageddonowymi formułami biegów, ale również z reaktywowanymi specjalnie na tę okazję zawodami Runmageddon Games.

Drugi w tym roku event Runmageddonu został zorganizowany w stolicy Dolnego Śląska. W sobotę, 13 kwietnia, prawie 4 tys. uczestników stanęło na starcie formuły Rekrut, czyli biegu na dystansie 6 km, gdzie mieli do pokonania 30 przeszkód. Start i meta była usytuowana w ujeżdżalni koni na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Na zewnątrz czekała ich jednak walka z ekstremalną trasą i bardziej zimową niż wiosenną aurą. Uczestnicy wspinali się na wysokie ścianki, drewniane domki, ślizgali się na „Zjeżdżalni”, zmierzyli z “Indiana XXL” i czołgali pod zasiekami, żeby ostatecznie z radością przekroczyć linię mety.

– To było naprawdę coś. Nie przypuszczałam, że to zrobię, ale udało się pokonałam wszystkie przeszkody, jedne mniej, drugie bardziej. Ale próbowałam i nie wystraszyła mnie nawet Lodowa. Było nieziemsko, a teraz mogą już cieszyć się swoim medalem, determinacją i odwagą. Jestem prawdziwą Runmageddonką! – wołała radośnie Agnieszka tuż za linią mety.

Najlepsi biegacze rywalizowali we Wrocławiu w fali Elite. Zawodnicy ci, żeby liczyć się w klasyfikacji, musieli samodzielnie pokonać wszystkie przeszkody na trasie Rekruta. Najszybciej poradził sobie z tym Wojciech Wojtyszyn, a wśród kobiet Aleksandra Grobelna. Oboje z drużyny xRunners.

Wyniki Runmageddon REKRUT Wrocław (13.04.2019)

KOBIETY – Fala Elite:

 1. Aleksandra Grobelna
 2. Iza Wysłuch
 3. Paulina Grawoniuk

MĘŻCZYŹNI – Fala Elite:

 1. Wojciech Wojtyszyn
 2. Wojciech Brzoskwinia
 3. Kamil Urbański

DRUŻYNY – Fala Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. xRunners
 3. Wataha Grupa Treningowa

Niedziela przywitała Runmageddończyków odrobinę wyższą temperaturą. Rano wystartowała pierwsza seria 3-kilometrowej formuły Intro z 15 przeszkodami, a o godzinie 11:20 rozpoczęły się starty najdłuższej 12-kilometrowej formuły Classic, najeżonego 50 przeszkodami.

W serii Elite swój sukces z soboty powtórzyła Aleksandra Grobelna, która ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Na 2. miejscu, podobnie zresztą jak dzień wcześniej, rywalizację zakończyła jej koleżanka z drużyny, Iza Wysłuch. Najlepszym zawodnikiem wśród panów okazał się Tomasz Oślizło, powtarzają swój sukces z ubiegłorocznego wrocławskiego Rekruta i kontynuując zwycięską weekendową passę (w sobotę wygrał bieg z przeszkodami Adrenaline Rush w Radotkach).

Wyniki Runmageddon CLASSIC Wrocław (14.04.2019)

KOBIETY – Fala Elite:

 1. Aleksandra Grobelna
 2. Iza Wysłuch

MĘŻCZYŹNI – Fala Elite:

 1. Tomasz Oślizło
 2. Tomasz Krawczyk
 3. Mateusz Salamon

DRUŻYNY – Fala Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. Socios Silesia
 3. Wataha Grupa Treningowa

Dzieciaki na start!

Dużą popularnością cieszył się także biegi Runmageddon Kids. Dzieci zarówno w chłodną sobotę, jak i nieco bardziej słoneczną niedzielę, pokonywały trasę 1 kilometra najeżonego około 10 przeszkodami. Mali bohaterowie przeskakiwali przez doły, wspinali się na ścianki, biegli małą rzeką oraz rywalizowali na wodnej zjeżdżalni. Pełni determinacji dobiegali do mety, gdzie czekał na nich medal Runmageddonu Kids.

Na początku, mój syn był lekko onieśmielony, ale po 100 metrach zaczął podążać za kolegami i koleżankami i nawet ich wyprzedzał. Był szczęśliwy , mokry i brudny. Poradził sobie z jego pierwszym sportowym wyzwaniem i zadowolony otrzymał medal małego Runmageddończka – mówi mama Teo, który pierwszy raz wystartował w formule Kids w grupie wiekowej 4-5 lat

Prykowski i bracia Sobierajscy najlepsi w Gamesach

Z okazji swoich 5-tych urodzin Runmageddon reaktywował zawody Runmageddon Games, czyli sprinterską formułę biegu z przeszkodami. Zawodnicy ścigali się na około 50 metrowym torze z 10 przeszkodami.

W sobotę finałowa rywalizacji toczyła się między reprezentantem Runmageddonu Tomaszem Prykowskim a mistrzem 10-ciu edycji Runmageddon Games w latach 2015-2016, Wojciechem Sobierajskim. Po zaciętej walce wygrał Tomasz Prykowski.

W niedzielę na starcie finału stanęli bracia Sobierajscy: starszy Wojciech i młodszy Bolek. Zażarta walka miedzy nimi toczyła się do ostatniej sekundy. Finalnie zwyciężył Wojciech Sobierajski, wracając tym samym na tron jako mistrz Runmageddonu Games.

Bratobójcza walka w finale była niesamowicie emocjonująca. Przez połowę trasy szliśmy łeb w łeb, po czym na prowadzenie wysunął się Bolek. Maksymalnym wysiłkiem udało mi się go dogonić dopiero tuż przed ostatnią przeszkodą, którą zrobiłem szybciej i wygrałem o jedynie dwie sekundy – napisał po zawodach na swoim fanpage’u Wojciech Sobierajski.

Runmageddon wróci do Wrocławia na Finał

Runmageddon wróci do Wrocławia jeszcze w tym roku. Organizatorzy zapowiedzieli, że w dniach 19-20 października odbędzie się tam Finał Ligii Runmageddonu 2019. To podwójnie dobra wiadomość. Jest szansa, że po chłodnym finale w Pabianicach i w Siedlcach, tym razem pogoda nie będzie aż tak mocno rozdawać kart. Po drugie, co znacznie istotniejsze, Runmageddon kolejny raz pokazał, że wsłuchuje się w głosy zawodników. Brawo.

Najbliższa edycja Runmageddonu odbędzie się natomiast w długi majowy weekend (1-3 maja) w Ełku, gdzie w tym roku zostanie zorganizowany trzydniowy Festiwal Runmageddonu. Następny w kolejce jest Kraków (11-12 maja), a później Warszawa (25-26 maja). W tym ostatnim przypadku event zostanie zorganizowany w podwarszawskim Nadarzynie i będzie towarzyszył targom sportowym GO Active Show.

W czerwcu miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli spróbować swoich sił w morskiej edycji biegu w Gdyni w dniach 8-9 czerwca oraz w poznańskim wydarzeniu zaplanowanym na 22-23 czerwca. Lipiec przyciągnie Runmageddończyków do Gliwic (6-7 lipca), a w sierpniu fani ekstremalnej rozrywki spotkają się w Szczecinie i Łodzi.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon & FB Wojciech Sobierajski

(na podst. mat. pras.)

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany